| andreywtza a întrebat:

Buna tuturor! Am o fetiță de 8 luni jumate. Vreau sa va spun că are o perioadă de o luna de când nu vrea sa se duca la nimeni în brațe, numai la mine, la maica-mea si la soacră-mea. Cât a fost mai mica se ducea la toată lumea, nu refuza pe nimeni, acum cum se apropie cineva sa o ia in brațe incepe sa plângă. Ce se întâmplă? Voi ați pățit asta cu copiii voștri? Sper sa fie vorba doar de o perioadă și cam atât că nu îmi place deloc sa am un copil care nu socializează cu toți oamenii.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Am o fetiță ...nu vrea sa se duca la nimeni în brațe... Sper sa fie vorba doar de o perioadă și cam atât"

nici o problemă, se dă ea pe "brazdă"

| Nirvanaaa a răspuns:

Vrea la voi pentru ca își dorește siguranța.
Poate nu ii place sa socializeze cu străinii, e doar un copil. Când era mai mică nu era așa conștientă de cei din jur, acum simte oamenii și poate nu vrea sa stea in brațele unei persoane ca o streseaza faptul ca nu va simte aproape, practic se simte vulnerabila. S-a speriat de ceva vreodată când a ținut-o altcineva in brate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copiii au un simț și simte omul cu ce intenție se apropie la ei. Ei copii au un dar și copii dacă încep sa plângă în preajma acelui om sa fii singur 100%100% ca nu plânge și fuge degeaba de acel "om".

| Standt a răspuns:

Ehei, fata cuminte, nu se da oricui.
Stai calm, nu are decat 8 luni. Va creste si va socializa.