| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, ce credeti despre manelisti?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că este o degradare a culturii spre sub cultură.

| LPCTSTR a răspuns:

O buna bucata din masa scursurilor socitatii, impreuna cu adeptii sai.
Manelele sunt mizerii care "spala pe creier" minorii actuali, transformandu-i in imbecilii din ce in ce mai frecventi; nu vad alta metoda mai "pasnica" de a altera mentalitatea, temperamentul si ratiunea unei persoane decat prin ce asimileaza din cultura generala, cultura care ajunge astazi sa refuleze de acest "gen muzical" in insasi stilul de viata al indivizilor.
Puteti sa dati cu pietre, "ma doare la bașcheți", nu poti ascunde un adevar general real. Vasta majoritate a manenelor se bazeaza pe altceva decat pe ce s-au bazat cand au aparut: iubire, noroc, voie buna, etc. Astazi, fundamentul lor este orice de la simpla afirmare a identitatatii pana la "campanii de constientizare" a valorilor lor imorale; asta si ca, femeia pentru acest gen particular este regular regasita drept un obiect, impreuna cu banii si masinile care, ipotetic, ii "reprezinta". Daca asta a fost principalul lor ideal, "fereasca-ma" de reusesc acum sa ma intreb "cum dracu a ajuns imbecilitatea sa troneze fara pic de constientizare in masa?".

| StrongHeart a răspuns:

Despre manelisti, adica cei ce canta manele sau despre cei ce asculta manele?
Regardless, I think they can do better than that laughing