| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp am probleme cu telefonul LG KE970 (LG SHINE). Intr-o seara am folosit cablul de date si de atunci imi apare intruna "WIRELESS DEZACTIVAT". Nu mai stiu ce sa fac. Nu pot da nici apeluri, nici mesaje. Heeeelp meee!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciudat nu cred ca e un tel ce poate tine virusi asa ca du-te la service

| PPGG a răspuns:

LG Shine nu are wireless, numai bluetooth. Daca apare mesajul "wireless dezactivat" si nu ai retea inseamna, probabil, ca ai avut telefonul conectat la calculator prin USB si l-ai decuplat fara sa activezi in PC optiunea "safely remove hardware". Asta si pentru ca in telefon, la Meniu - Setari - Conectivitate - Conexiune USB in loc de "servicii de date" ai activat "salvare masiva". Daca ramai pe "servicii de date"nu mai ai aceasta problema. Incearca Meniu - Setari - Resetati la implicit.