| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, unde mai este vorbita limba romana in afara de teritoriul Romaniei si al Republicii Moldova?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Oficial nicaieri
neoficial mai in toata lumea exista comunitati de romani

| RKBlue a răspuns:

Voivodina(Serbia),Ungaria(aproape de granita),Ucraina(in mai multe sate).
De asemenea,in SUA,Uk,Franta,Spnia,Italia, Canada, Germania, etc.
Nu numai in familii, dar si in zone cu populatie romaneasca mai mare)

| Curious2 explică (pentru RKBlue):

Buna, iti multumesc foarte mult pentru raspuns.
Imi permiti sa te intreb de unde stii toate informatiile acestea?
Am obsevat ca dai raspunsuri foarte bune.
Sper sa nu te fii suparat.

| RKBlue a răspuns (pentru Curious2):

Salut.
Pai, de pe internet laughing
Imi place sa citesc si retin destule informatii, pe care daca am ocazia, le folosesc sa dau raspunsuri.
Marea maoritate a informatiilor pe care le stiu le-am aflat de pe internet mai de mult.

| Curious2 explică (pentru RKBlue):

Multumesc pentru raspuns. Apreciez.