| ~AleXa~ a întrebat:

Un utilizator MetinForumOn mi-a furat contul de metin2 :(( :((... Ce sa fac ca sa imi recuperez contul? Dau funda...Am depus plangere la gameforge si a zis: Salut alexandbeto

Este de datoria ta sa te asiguri ca datele contului tau sunt in siguranta. Impartasind aceste date cu altcineva inseamna sa pierzi credibilitatea reclamatiilor aduse in cazul pierderii contului sau a Item-urilor aflate in cont. Echipa Metin2 nu-ti va cere NICIODATA datele de logare (nume, parola).

Daca inca mai poti accesa vechea adresa de email (daca nu, il poti recupera folosind optiunea "am uitat parola") ai primit un email prin care esti anuntat ca adresa de email a contului a fost schimbata. Acceseaza linckul de infirmare si contul va revenii pe vechea adresa de email (ai la dispozitie 7 zile de cand s-a facut schimbarea), apoi acceseaza lickul http://www.metin2.ro/user/passwordlost pentru a schimba parola contului. Foloseste ca browser de internet ca-meleon sau Mozilla Firefox.

Daca esti contactat vreodata de o persoana si nu esti convins ca este GM cere-i sa apara langa tine.
Ne recunosti dupa nivelul 99 si dupa sigla mare si galbela care pluteste deasupra caracterului.

Toate cele bune
Dastan

Am intrat pe linkul 'am uitat parola' si am completat datele dar imi zice ca adresa de email pare a fi eronata...Nu mai stiu ce sa fac...:((

Va rog ajutati-ma!

Dau funda!:D:):|

Cu stima!

8 răspunsuri:
| °º•●-♫-aLЭxeL-♫-●•º° a răspuns:

Deci datele scrise mai sus sunt foarte clare dar citestele cu atentie si o sa rezolvi daca chiar nu reusesti alexandru2321 e id meu de mess

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rog sa ma ajutati a furat cont
rapidsandu avut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum! si eu mi-am pierdut contul dar na! de atunci nu mai joccrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexa iti multumesc jh tie jh tuturor ca mi-ati spus cum sa imi iaw contul. aveam lv 41 jh mi-la furat mersi alllllll bft la toate/id mew:iliuta_fotbalistu32 mssssss

| iusty12 a răspuns:

Buna i eu mi-am pierdut un cont de lv 43
nu stiu cum s-a intamplat
de imi scria nume sau parola gresita
dau la "am uitat parola"si imi zie ca emailul este eronata n-am ce face!cryingcrying

| adrian9812 a răspuns:

Sal AleXa am gasit un raspuns pentru tinehappy dai acolo la parola uitata scrii datele si acolo la email fi atenta scrii emeilu pe care a fost facut contul deoarece pe ala o sa primesti linkulhappy sper ca team fost de ajutorhappy funda?

| adrian9812 a răspuns:

Buna am o solutie pentru tine dai acolo la parola uitata completeaza datele si la email ai grija scrii emailu pe care a fost facut contulbig grinhappy pentru ca acolo va fi trimis linkul happy apoi intri la mailu tau dai pe linkul care l-ai primit si schimbi acolo parolahappy

| edy_6266 a răspuns:

Salut... am si eu un cont de lv 77 pe leonis si mi l-a furat cineva... si numi stia nici useru nici parola doar id de mess si cred ca mi-a aflat sau spart parola si a schimbat contul pe e-mailu lui straight face si acum nu stiu cum sal mai recuperez crying