| ~AleXa~ a întrebat:

unde pot gasi si eu toate formulele chimice pentru cls a7a? gen:oxigen-o2 etc... Dau funda! Si daca in clasa. 7 va fi grea scoala?( pentru ca. sunt o persoana cu deficiente de auz si as vrea sa stiu daca voi reusi sa trec clasa 7 fiind la scoala. normala? big grin)

3 răspunsuri:
| Adolescenta a răspuns:

Le poti gasi in Tabelul periodic al elementelor chimice.

http://www.estiinta.ro/glossar/t/tabelul-periodic-al-elementelor.php

Nu va fi foarte grea. dar la chimie inceraca sa fii foarte atenta la inceput ca sa intelegi.nu`i greu.

funda?

| aLyN_4462 a răspuns:

Http://www.estiinta.ro/glossar/t/tabelul-periodic-al-elementelor.php Acesta e tabelul de elemente aici gasesti metalele si nemetalele.Pt mine e usor(am diriga de chimie). La problema cu auzul nu vad nici o problema cu scoala dar uni copii ar pute sa rada de tine sau sa te badjocoreasca ca esti altfel...

| onutza_6228 a răspuns:

Ai toate sansele si spun asta din prietenie.nu cinteaza cine esti sau cum te comporti.conteaza doar ce persoana esti (caracter)si ce-ti doresti sa realizezi cu addevarat. ia-mi idul si te voi invata pe messenger cum poti afla orice formula chimica doar din mitea ta si cu sistemul periodic in fata. te ajut cu cea mai mare placere. idul meu este oana. popescu19! astept sa-mi dai add. :*