| MusicQueen a întrebat:

Buna utilizatorilor! In clasa mea fiecare e cu grupul lui! Adica cei mai tari la cei mai tari, cei mai sfiosi la sfiosi, prostii cu prostii(scuzati de exprimare), iar 2 fete mai vorbarete sunt in grupul copiilor tari, iar eu nu fac parte din niciun grup, ei bine fetele astea mai vorbesc cu mine ne mai imbratisam etc, ne intelegem. Ei bine ceilalti, daca vorbesti cu ei daca mnu esti din grupul lor nici nu prea te asculta cand vorbesti pur si simplu te ignora si ma afecteaza mult asta, numai cativa vorbesc cu tine.Cum pot sa le spun ca asta ii afecteaza pe ceilalti? Adica daca sunt in grup nu te asculta daca vorbesti cu unul singur dintre ei trebuie mai asculta asa putin. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Stai frumos în banca ta şi nu le da atenţie. De ce ai vrea să vorbeşti cu nişte persoane care nu dau doi bani pe tine? Găseşte-ţi unii de nasul tău. Lasă-i pe ei în prostia lor. În plus, nu este obligatoriu să faci parte dintr-un grup din clasa ta. Poţi avea prieteni în afara clasei cu care să îţi petreci pauzele.

3 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

1. Nu te scuzam pentru catalogarea unora ca un intreg grup de prosti.
2. Dupa cum spunea si savanta de renume galactic EBA, pot sa fie oameni care nu vor sa vorbesc cu tine...

| oanard174 a răspuns:

Sa-ti spun ceva(Dumnezeu ne-a lasat la toti minte dar,nu toti stim sa o folosim),stii cum e "cine se aseamana se aduna",deci niciodata cei care invata mai bine nu ii vor accepta pe cei care nu invata, niciodata, eu zic sa nu-ti bati capu degeaba.

| Tedydragutza13 a răspuns:

Buna eu am 12 ani si sunt la scoala privata an franta de 7 luni si la mine e la fel dar eu ati spun cum am procedat:am fost la director si am vrut sa ai spun problema mea el ma invitat an biroul lui si i-am povestit ca de cand am venit an scoala nici un copil nu a vorbit cu mine recunosc au vorbit dar nu au vorbit ca si cei din Romania pentru ca cei din franta erau invidioasi pe mine pentru ca am anvatat sa vorbesc FRANCEZa an 5 luni si de aceea nu vorbeau cu mine iar dupa ce i-am spus directorului el a facut o sedinta an scoala si le a explicat elevilor(colegilor mei)ca nu trebuie sa fie invidiosi pe mine ci ca trebuie sa ma ajute sa trec peste pasul cu limba franceza! si iata ca acum cu ajutorul colegilor si al profesorilor sunt 1 pe clasa acum stiu sa scriu sa vorbesc si sa citesc perfect an Franceza SPER CA TE-AM AJUTAT daca ti-a fost de folos raspunde-mi la asta papaaaaaaaaa SUCCES