| klopootzel a întrebat:

.va rog mult sa ma ajutati cu idei..in ce sa ma maschez de carnaval.ce sceneta pot sa fac cu colegii sau ce dans sa dansam?

Răspuns Câştigător
| Eleonore a răspuns:

O idee comica ar fi,( nu stiu daca vrei ceva romantic sau comic) eu aleg azi comicul happy : puteti pune in scena dansul I wanna be like you. Are ritm, e amuzant, atrage atentia, e folosit si in concursuri la TV. Dansul este din Cartea Junglei in caz ca nu stiai. Va puteti deghiza cineva in Baghera, altcineva in ursul Baloo si cine e mai micut asa, slab, in Mowgli. Pentru pantera faceti un costum din material cu pete, pentru urs o patura cu blana daca nu aveti altceva, iar pentru Mowgli un costum din..frunze(desigur artificialehappy ). Sigur va fi f amuzant. Cauta pe net si vezi cum e dansul. Sa imi zici daca ti-a placut ideea. happy

1 răspuns:
| Mangustă a răspuns:

Este ceva ce eu cel putin, am vrut sa vad ca dans improvizat. Un stil de dans african, indian ceva de genul, cum vezi pe la filme ca fac bastinasii in jurul focurilor. Am gasit un link cu ceva de genu http://www.youtube.com/watch?v=UH6yC7GjqZk (nu am cautat prea mult) Ar fi inferesant sa fiti costumati, insa nu in indieni si intr-un fel de spirite. Sa fiti acoperiti cu totul de o patura sau ceva mai subtire, pana in pamant si sa fie strans la gat ca si cum ar fi o papusa de carpe, ar trebui sa aiba gauri pentru maini pentru ca se folosesc foarte mult in astfel de dansuri dar sa va acoperiti bratele tot cu ceva care atarna.
E o idee destul de vaga, dar sper sa te ajute.