| Diavolulestefemeie a întrebat:

Buna,
Vacanta este pe sfarsite sad
Voi ati mai vrea inca o luna de vacanta sau de abia asteptati sa inceapa scoala?
Daca tot am inceput cu subiectul asta "scoala" am auzit la stiri ca se va miscora vacanta de vara cu o luna si vacanta de iarna va avea 1 luna.
Va place asta sau nu?

Multumesc pentru raspunsuri si scuzati-mi greselile de exprimare si gramaticale.

4 răspunsuri:
| ledzeppelin a răspuns:

As mai vrea o luna ca tot elevul normal la caplaughing.Am auzit si eu de legea asta.Ei fac asta pentru a face economie, dar nu se gandesc ca vara nu poti sta in clase pe caldura infernala.Si la urma urmei vara e toata distractia. Iarna ce faci? Te uiti pe geam cum ninge si numeri zilele pana la vara?

| D3iDEI a răspuns:

Cred ca nimanui nu-i palce acasta hotarare, este stupida, dupa mine ar trebui marite amandoua...dar totusi de ce vor sa stam in clase vara, eu din iunie ii observ pe unii colegi cum transpira in ore, incep sa miroasa si toti ne ferim de ei, sincer nu as suporta ca aceasta perioada sa fie marita...

| mihaelutzza a răspuns:

Nu este adevarat!