| LeKaAlex a întrebat:

Buna,voi ce credeti aici https://www.google.ro/......ps?/search ca cercurile din lanuri s-au facut de niste oameni sau de niste finte mai inteligente care vin din alta planeta. Eu cred ca sunt extrateresti care vor sa comunice cu noi voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Rakanishuu a răspuns:

Niciodata n-am prezentat interes fata de extraterestrii. Decat cand o dau in bara. Cred in existenta lor si nu-mi place sa cred ca suntem singuri in Univers. Dar faza cu cercurile din lanuri e exagerata. Poate ne-au vizitat planeta, poate ca si-au mai facut aparitia-n fata unor oameni norocosi, sa zic asa, dar sunt foarte multe documentare false referitoare la extraterestii care ne viziteaza. Prostii! Daca ne viziteaza ne viziteaza si atat. Iar cei care baga stirile astea in oameni... mananca si ei o paine. Ai fii uimit sa vezi cate pot face sa atraga atentia.

| LeKaAlex explică (pentru Rakanishuu):

Sti ce cred eu ca nu este o prostie cercurile din lanuri pentru ca desene din astea sunt si in desert aici https://www.google.ro/......ps?/search si sti mai cred n-are cum sa fie numai noi si fintele gri cu ochi mari si cap mare sunt mai multe dar mai departe, ca universu n-are linie de stop.Si ei vin aici ca ne-au aratat tehnologia lor de acea era becu in piramida dar cercetori nau gasit dovezi ca ei ne-au creat. Si ei vin aici pe Terra ca sa vedem ce facem noi, sa vada daca am inteles ceva de la ei, :)) dar ei nu se arata pentru ca sunt mai avansati ca noi si noi suntem mai prosti decat ei :)) dar nu o sa mai fim in viitor si in viitor o sai vedem. Mie foarte greu sa cred ca dumnezeu a inventat 1000000 de planete si numai pe una sa faca viata. :P

| Rakanishuu a răspuns (pentru LeKaAlex):

Pentru ca nu-i asa. Din nou, laughing imi place sa cred ca Universul e infinit. Ori, din infinitatea asta iti dai seama ca se mai gasesc 5 planete prapadite pe care sa existe viata. Dintre care sa presupunem ca 2 sunt mult mai avansate-n tehnologie decat a noastra si pe restul doar se innoata. Pentru ca, conditiile mele duc la un raspuns lejer in ce consta depasirea planetelor populate de cele nepopulate. Deci... normal ca nu suntem singuri in Univers. Faptul ca au fost aduse dovezi cum ca pe alte planete a existat viata, inseamna ca pe alte planete se poate trai in continuare.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe zi ce trece stau şi constat că o fiinţă extraterestră chiar dacă ar fi stupidă şi neevoluată, ar putea fi luată de noi ca fiind o făptură inteligentă, asta din cauză că mulţi dintre noi suntem foarte proşti. Iar cei care cred că a venit vreun "Chewbacca" pe Pământ doar ca să practice geometria pe lanuri/câmpuri sunt un exemplu concret al prostiei respective.

| LeKaAlex explică:

Am uitat sa zic ca intrebarea este mai ales pentru cei care nu cred in OZN-uri