| Vikaa a întrebat:

Buna,voi ce zodie sunteti si cu ce zodii nu va intelegeti?

Eu sunt Fecioara si ma inteleg cu Leul,Taurul,Capricornul si Berbec,zodii cu care nu ma inteleg; Sagetator, Scorpion, Rac, Balanta

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Sunt gemeni.Cel mai bine ma inteleg cu zodiile de aer si de foc.Am de furca cu barbatii din zodia capricorn sunt prea increzuti nu se poate ajunge la nasul lor si pe deasupra sunt total lipsiti de tandrete.Berbecii sunt foarte simpatici dar si foarte egoisti.Desi sunt al naibii de nehotariti ca ce vor sa faca barbatii zodiei pesti sunt adorabili.De nu ar fi aceasta nehotarire. Poate nu e o regula generala dar avand si 2 zodii fecioara in familie unul fiind baiatul meu ii place vesnic sa ma critice.Singura forma de comunicare a lui este critica.Si sotul la fel era, un singur lucru bun a vazut in mine ca sunt frumoasa, in rest imi critica toate actiunile.Ok eram si eu mai tinara mai fara experienta dar mi-as fi dorit mai multa intelegere.Dar in favoarea lor fie zis fecioarele sunt foarte curate si foarte sirguincioase. Daca isi pun ceva in cap ca vor sa realizeze nu se lasa pana nu obtin.Iar capricornii de obicei sunt atrase de cariera.
De aceea ma inteleg mai bine cu zodiile de aer si de foc caci nu iau viata asa de in tragic ca restul zodiilor.Eu fug de dramatizare si de despicarea firului in patru.

28 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ma inteleg cu niciuna. Santeti greu de cap azi zici una maine alta.

| danbnz a răspuns:

Scorpion, dar nu am observat pana acum vreo asociere intre zodie si persoanele cu care nu ma inteleg.
Doar zodia in sine nu defineste caracterul unei persoane.

| Lucian4 a răspuns:

Sunt zodia cu care nu te intelegi:d, balantaaa

| Mosotti a răspuns:

Eu sunt varasator, ma inteleg si cu capricorni, scorpioni, alti varsatori, cam asa.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Crezi in zodii?! Chiar nu ma asteptam din partea ta sa crezi in superstitii :O

| Vikaa explică (pentru Celcestietot):

Tot ce zice la zodii se adevereste. Tot ce zice in special de zodia mea e adevarat.

| Celcestietot a răspuns (pentru Vikaa):

Deci crezi in paranormal sa inteleg, ca doar zodiile de asta apartin?

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu, asta e dovedit, nu e superstitie, cunosc 5 capricorni, toti acelasi caracter! La fiecare zodie se verifica felul de a fi la majoritatea, scorpioni la fel, lei la fel stiu destui, ca zodiile astea au fost facute dupa ce s-au analizat precis loturi de oameni, nu aiurea, de aia coincide. Nu e ca aia ca daca calci pe canal e ceva rau, asta nu s-a demonstrat.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Și ce zodie ai crede că sunt eu, că doar îți dai seama după ce scriu, nu?

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu stiu pana nu vad felul de a fi, dupa scris nu stiu. De ex capricornii par rai la suprafata, dar daca le intri la suflet sunt f buni, sunt f buni familisti, si daca parteneru le da in cap, ei stau daca iubesc si sunt luati de fraieri. Scorpionii vor actiune, putin sange cum s-ar spune, se cearta, nu-s linistiti. Leii sunt egoisti si rai multi din ei, si alte exemple, varsatorii ca mine se zice ca-s calmi, linistiti, intelegatori, deschisi, sociabili, ar parea ca asa face parte din zodie buna dupa cum zic astia.

| Celcestietot a răspuns:

Buna! Biblia ne invata ca nu trebuie sa credem in asa cevawinking

| Vikaa explică (pentru Celcestietot):

Nu cred in Biblie, aia e carte pentru povesti de adormit pruncii.

| Celcestietot a răspuns (pentru Vikaa):

Si teoriile cum ca noi venim din praful de stele sunt povesti de adormit adultii laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru Vikaa):

Deci, tu crezi in astre si in acest gen paranormal si nu crezi intr-o carte cu intamplari istorice confirmate, ok, alegerea ta.

| mentholinks a răspuns:

Zodia arhaodacica Balaur. Ma inteleg cu cine vrea ***, nu tin cont de cacaturile astea dupa care va luati voi ca prostii.

| Dismally a răspuns:

Rac si ma inteleg bine cu toate zodiile. Desi sunt un om mai "inchis", cei care ajung sa ma cunoasca ma plac si ma doresc sub o forma sau alta in viata lor.

| Nemessys a răspuns:

Eu sunt un om si ma inteleg super bine cu orice are o educatie si caracter.

| siriusblack98 a răspuns:

Buna,eu sunt gemeni si nu ma inteleg cu... Pune dracu mana pe o carte si lasa prostia asta cu cititul in stele.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Exact la fel

| BlackRose03 a răspuns:

Capricorn sunt.winking

| Yurisa a răspuns:

Pesti
Ma inteleg cu pestii, fecioarele, gemenii
Nu ma inteleg cu berbecii, sagetatorii, unii varsatori

| Vikaa explică (pentru Yurisa):

Ce proasta-s, am uitat sa bag Pestii la zodii cu care ma inteleggg

| CleanHeart a răspuns:

Pesti
Cu toate zodiile ma inteleg.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Săgetător,dar nu cred în zodii.

| Swae a răspuns:

Heei. Eu sunt Scorpion thinking
Ma inteleg bine cu leii, fetele in zodia varsator, pesti, sagetator.
Nu suport
Gemenii, baietii in zodia capricorn, varsator si berbeci.

Răspuns utilizator avertizat
| nuconteaza777 a răspuns:

Eu sunt scorpion nu mă înțeleg cu vărsător, balanta
Mă pot înțelege o vreme cu racii dar mă satură după un timp
Mă înțeleg cu băieții gemeni
Mă înțeleg bine cu scorpionii și peștii cel mai bine