| anonim_4396 a întrebat:

Voi, cei ce ascultati majoritatea melodiilor in engleza, intelegeti toate cuvintele sau va uitati la versuri pentru a le putea intelege? ( ma gandesc ca aveti anumite cunostinte de limba engleza si de asta intreb )
&
Atunci cand ascultati o melodie, va place pentru cum suna sau pentru mesajul pe care il transmite?
&
Faceti propria interpretare a versurilor dintr-o melodie sau cautati semnificatia lor pe diverse site-uri?

Răspuns Câştigător
| Innsbruck a răspuns:

1.inteleg dar nu toate cuvintele
2.cum suna mai mult
3.propria interpretare, am o imaginatie bogata

2 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

1) In general inteleg
2) Cum suna. Rareori ma intereseaza mesajul
3) Propria interpretare.

| ubox7007 a răspuns:

1. Inteleg toate cuvintele, sunt bilingv eng.
2. Pentru mesaj. (daca nu imi place mesajul, dar instrumentalul da, atunci ascult doar instrumentalul)

3. Daca stiu tot ce se spune, nu am nevoie de interpretari.

P.S. Aveam un prieten care asculta hip hop american, pana i-am tradus versurile la cateva melodii... asta pentru mine spune multe despre ceea ce se gandesc romanii ca sunt strainii.