| RoseHC a întrebat:

vreau sa fac un filmulet dar cand pun melodia imi da "C:\Documents and Settings\Lumy\Desktop\Kituri\Eclipse- War.mp3 could not be imported. The selected file is not valid or is corrupted." ce pot sa fac pentru a pune melodia? multumesc

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aha.
Converteşte fişierul audio în wav. (foloseşte CoolEdit, orice versiune sau Advanced WMA Workshop)
Windows Movie Maker nu acceptă decât formate ale windows-ului, în speţă WAV PCM, pentru audio şi WMV pentru video.
La fel şi la poze; deşi importă şi jpeg-uri, mult mai calitativ şi cu mai puţine probleme iese dacă imporţi BMP-uri.
Succes.

| RoseHC explică:

Am uitat sa specific filmuletul il fac cu movie maker

| RoseHC explică:

Multumesc kongeriket o sa incerc