| Furnicuta000 a întrebat:

Am si eu o curiozitate si rog sa raspunda doar cine stie. Ati vazut ca frecvent ANPC inchide restaurante, cafenele, shaormerii sau chiar magazine de haine si tot felul pentru o luna, 2 luni, 6 luni sau pana se remediaza problema. Dar cu angajatii ce se intampla? Le da concediu platit, concediu fara plata, ii concediaza, ce le face? Ca practic ei au cateva luni pauza

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de angajator. Șomaj tehnic probabil.

| Lupică27 a răspuns:

Acasa fara plata, doar nu te astepti de la patronul roman sa fie corect.
Tot din cauza lui sunt problemele stai tu linistita, cunosc un magazin unde fac sandvisuri cu sunca expirata de zile bune, nu dau nume, si asta pentru ca asa vrea patronache.

| MistarGoGu a răspuns (pentru Lupică27):

Bonus niste controale " anuntate " sau facute de " ochii poolimii " mai baga barosanu 500 € in buzunar la inspectoru " sef sa nu vadă turma de gândaci din bucătărie! Scaune caldute la OPC boss *( nepoate, verisoare & amante de pooliticieni )!

| Lupică27 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Nu ne mai facem noi bine niciodata.

| MistarGoGu a răspuns (pentru Lupică27):

Exista o singura solutie : regim militar! Un Fidel Castro clonat... eventual...

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Si ai sunat la OPC sa faci o reclamatie?