| anonim_4396 a întrebat:

Bună, vreau sa îmi fac septum acasă și vreau sa știu cu ce îmi pot da ca să îmi amorteasca zona sau ca să nu doară asa tare.

Nu merg la salon pentru ca n-are rost sa dau atâția bani pentru o gaura pe care mi-o pot da singura, știu riscurile dar îmi asum și chiar am grija sa fie totul steril, mi-am făcut 2 gauri acasă singura și nu s-au infectat iar la salon din 8 gauri toate s-au infectat (nu tare gen sa mi se umfle urechile ca la elefanți dar totuși s-au infectat) asa ca dacă totul o sa fie steril nu prea o sa fie nici riscuri, știu exact unde sa îmi fac gaura, nu în cartilaj ci în partea mai moale și asa mai departe. Apropo, unde as putea găsi branula gri? Am cautat la 4 sau 5 farmacii și nu aveau, oare se mai găsește la farmacii?

Asa, deci cu ce îmi pot da ca să nu doară asa tare sau chiar deloc?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Xilina.

| CristianaCrss a răspuns (pentru Catrice):

Am auzit de asta doar ca nu știu cum sa procedez cu ea, e o mica capsulă cu un lichid? Și ce fac, cum o aplic etc?

| Catrice a răspuns (pentru CristianaCrss):

Sunt fiole. De preferat ia una mica ca aia când te amorțește te ține.
Poți pune.pe.un tampon de vata și ții apăsat ca sa se umezeasca locul sau picuri cu o seringa. Vezi sa folosești mănuși ca după îți amortesc și degetele.