| rasfatatataa a întrebat:

Buna,vreau sa ma ajutati in privinta unui lucru.,de ceva timp ma simt singura imi vine sa plang mai mereu si ma simt stresata de gandul ca in vara voi avea examene pentru a intra in clasa a noua nu stiu ce sa mai ma fac,nu mai regasesc fata aia plina de viata,chiar cu o luna in urma am avut prbleme cu sanatate,din cauza ca sunt stresata si fricoasa lesin si ma pierd repede,mi-a venit rau la scoala acum o luna si ma-u dus ai mei de urgenta la valeni. acum am tratament dar simt ca nu isi face efectul,chiar nu am idee ce sa mai fac,nu mai ma bucura nimic si din ce in ce imi este tot mai frica,cum va-am spus imi vine sa plang mai mereu si ma simt trista, totii sunt alaturi de mine dar totusi ma simt trista, ce ar trebui sa >fac? ce activitati sa fac ca sa ma simt mai bine si sa uit de examene si de gandul asta care ma tot macina am ajuns sa nu mai dorm noaptea va rog din inima ajutati-ma cel mai bun sfat dau funda

Răspuns Câştigător
| zanabuna90 a răspuns:

Capacitatea,bate-o vinalaughingpot spune ca fiecare copil trece prin asa ceva, insa nu trebuie sa iti faci griji.este un test/lucrare, nu ai de ce sa te agiti atat.o sa fie bine ai sa vezi

3 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

De ce anume iti e frica? De examenele acelea? Pai examene or sa tot fie: bac-ul, examene la facultate...Asta e doar inceputul. Trebuie sa le infrunti cu curaj. O lupta-i viata, deci te lupta.

| Ramo137 a răspuns:

Si eu sunt a 8 si o sa trec a 9. nu te mai stresa, daca stii ca inveti bine si iei note mari nu te mai stresa atata, ca nu mai esti mica nu? cel mai bine, adica foarte foarte bine, e sa te duci, daca aveti consilier la scoala, dupa ore sau cand ai timp si sa vorbesti si sa te eliberezi, ea/el iti v-a spune ce sa faci. succes. fundita?

| rasfatatataa explică:

Scuzati-mi greselile