| crystynuta20 a întrebat:

Ce pot face sa nu cad in depresie.am ceva timp de cand ma simt foarte trista, nu prea mai vreau sa vb cu nimeni, imi vine sa plang mai mereu si ma enervez foarte repede.toate astea de cand muncesc intr/o cafeterie.mentionez sunt in spania de 1 an. oare sa fie dorul de tara, de parinti... ce ziceti... ajutati/ma va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anuta a răspuns:

Gandindu-te la lucruri frumoase.

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ia legatura cu un medic pshiatru.Cauzele pot fi multiple.Sanatate.Mira

| JayLeno a răspuns:

Posibil nu iti prieste munca in strainatate, nu te adaptezi. straight face

| sym0nyck a răspuns:

Eu una pot sa spun ca sunt cam in aceeasi situatie ca si tinebatting eyelashes tot timpul sunt nervoasa si nu-mi poate intra nimeni cu nimic in voiesad ( am uitat sa mentionez ca tot de aproape un an sunt in spania sad )
eu cred ca e din cauza ca aici nu am o macar o prietena la care sa ma pot ¨descarca¨de suparari. cu care sa ma pot distra!
dar cred ca astea sunt ¨riscurile¨ lucrului in tari straine sad. dorul de parinti. de prieteni. si de. ROMANIA. in general sad
trebuie sa invatam sa profitam de fiecare moment ca si cand ar fi ultimul din viata si sa fim mai optimiste happy
pupici. take carewinking