| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu niste pareri.Chiar ieri seara am refuzat de a fi cu un baiat pentru prietena mea care deja era cu el de 3 ani.Stiam de mult ca isi bate joc de ea.Pentru ca o saptamana erau impreuna o luna nu. Dar ea il iubea si inca il mai iubeste.Conversatia suna cam asa:
-Ai prieten?
-Nu!
-Si nu ai vrea sa ai?
-Nu stiu, dar tu esti cu Dyda.
-Nu conteaza, eu pot sa ma despart de ea si fara sa stie ea.Deci vrei?
-Nu stiu.Ma mai gandesc.
-Bine.Imi dai sms pe nr meu.Pwp.
-Ok!
Eu sunt amica cu el de cativa ani.Ne intelegem super bine. Tin sa mentionez ca imi place de el. I'am dat sms prietenei mele.Conversatia suna asa:
-Ce faci?
-Bine invat pentru olimpiada. Tu?
-Bine. Fata 'prietenu tau' mi-a dat sms si vrea sa fie cu mine. Ce sa fac? A spus ca poate sa se desparta de tine in orice moment fara sa iti dai tu seama.
-Fata zii ce vrei. Oricum nu stiu ce o sa fac fara el.Il iubesc atat de mult.
-Da te superi daca ii zic da?
-Nu!
-Bine.
-L'am refuzat! Hai te pup.Ai grija de tine! Si fii atenta ca el stie ca il iubesti si va profita de tine.
-Mersi tu.Esti o adevarata prietena. Oricum nu stiu cat va mai dura aceasta relatie.Ai grija de tine! Noapte buna! pup.
-Npc.Nb.Pwp.
El ma mai intrebat si i'am sp de Dyda si ca i'am sp de gestu' pe care l-a facut. Mia sp ca nu se astepta la asa ceva de la mine.Si cred ca s-a suparat.Ma mai intrebat azi si nu stiu ce sa ii spun. Ce parere aveti? Sa ii spun ca mi'ar place sa fiu cu el sau sa tac?

Răspuns Câştigător
| cîrne a răspuns:

La inceput am avut senzatia ca vrei doar sa te lauzi, insa citind pana la capat constat ca ca ai o curiozitate sincera, dar esti foarte superficiala.cum sa o tradezi in halu asta pe prietena ta, cand stii ca ea
il iubeste atat de mult? asta, moral vb
insa practic, chiar i-ai face un bine.baiatul ala chiar isi bate joc de ea.mai bine ai salva-o si l-ai lasa sa-si bata joc de tine. tu chiar il meriti.

3 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Cel mai bine ar fi să nu fii nici tu cu el, şi să încerci să o faci pe Dyda să vadă cu adevărat ce iubeşte...asta nu e iubire decât dintr-o parte. Timpul nu rezolvă nimic, doar este o bombă cu ceas gata să detoneze dintr-un moment într-altul...

| Boo a răspuns:

Poate sa faca cu tine ce face si cu ea. dp ce se plictiseste de tine cauta alta si tot asa.si tu o sa ajungi sa tii la el si poate o sa fi in situatia prietenei tale. mi s`a intamplat ceva asemanator si stiu cum e...nu cred ca are rost.si prietena ta cred ca o sa se simta cam prost daca tine la el si tu ii zici ca da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti o prietena adevarata il refuzi...nu merita sa pierzi o prietena pentru un tip care nu stie ce vrea de la viata... te poppp