| anonim_4396 a întrebat:

Vreau și eu să vă întreb ce credeți că poate fi... o tulburare de somn sau...
În urma cu 10 minute am avut un vis din care m-am trezit timp de câteva secunde și după care adormeam din nou (știți secundele alea când de fapt nici nu vă treziți complet), ei bine în acele secunde am simțit o mâna care îmi acoperă fața care vine din capul patului și am început să respir repede și apăsat și apoi m-am trezit. E prima oară când pățesc așa ceva și eu de obicei nu simt în vise și nici nu visam în acel moment, adică cred că eram între cele 2 etape ale somnului, cea în care adormi și dormi complet. Poate fi vorba de o paralizie în somn?

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Sau pur si simplu doar un vis. O sa iti treaca daca nu te mai stresezi.