| TuttyFk a întrebat:

dc nu pot dormi deloc e 07:05 dimineata si de la 17 dupamiaza ( ieri ) de cand m-am trezit nu pot adormi ieri la 09 am adormit m-am trezit pe la 17:30 straight face si acum pur si simplu nu am somn si can ma pun sa dorm ma chinui sa dorm de frica mai mult sa nu patesc ceva straight face ce credeti ca am? nu fumez nu beau cafea cola. da stau mai toata ziua in casastraight face ce poate fi :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Epigonul a răspuns:

Frica sa nu patesti ce anume? Nu ti se poate intampla nimic! Daca nu ai nici o activitate zilnica, care sa-ti consume mare parte din energie, fa-ti una.Mergi la alergat, timpul e tot mai frumos, iesi o ora /zi la alergat, ai sa te simti si mai bine, cu atat ca vei putea adormi mult mai usor daca ai depus putin efort.Afara de ce nu iesi, nu ai cu cine? Trebuie sa-ti construiesti un stil de viata cat de cat stabil, echilibrat.Gaseste-ti o activitate zilnica care sa iti mentina cateva ore timpul ocupat, iesi din casa indiferent, daca ai sau nu ce sa faci.Noroc!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ai vrea sa dormi noaptea cand tu dormi toata ziua?

| TuttyFk explică:

Gata baietii am rezolvat-o rolling on the floor) acum dorm intre 23-04 in functie si ma s col intre 06 dim si maxim 12

| Maryo_Costy_1998 a răspuns:

Si mie mi se intampla acelasi lucru in trecut. Incearca sa iti faci noi prieteni, sa privesti partea buna a lucrurilor, sa vezi ca viata-i minunata si trebuie sa profiti de fiecare clipa! love struck