| elena_7532 a întrebat:

vreau sieu exemple de la voi de educatie plastica. educatie tehnologica ceva de confectionat etc.Rapunsuri rapide funda la ceilalti voturi

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia si tu un exemplu.un teren cumparat de bunicul tau, terenul nu avea gard si umblau gistele pe acolo. Buncul si cu tatal tau au pus sfoara din cap in cap apoi din 2 in 2 m au facut gropi adinci de 0, 5 m si0, 4x0, 4 m au lasat un spatiu intre gropi de 3 m pentru porti sa intre cu tractorul.Au adus stilpii de lemn stilpii au fost tinuti in ulei de motor sa se impregneze si sa putrezeasca greu.Au bagat stilpii in gropi si tu tinei bolobocul sa fie drepti, ei puneau pamintul si il indesau cu un batauc puneu si pietre pentru rigidizare.Si uite asa au pus toti stilpii apoi au masurat unde pun lantii pe stilpi niste scinduri mai groase de 2 m batute cu cuie la ac inaltime si au pus 3 lanti unul jos unul la mijloc si unul la 10 cm de capul stilpului. Apoi au venit cu scindurile si le bateau una linga alta la10 cm distanta intre ele fiecare scindura avea 3 cuie un cui sus unul la mijloc si unul jos.