| ViseColorate_6532 a întrebat:

Bunalove struck As vrea si eu niste status`uri pentru o fata care a avut de ales intre mine, prietena ei cea mai buna si un baiat care i`a facut multe rele si l-a ales pe el. Ceva de indiferenta sau tradare. Va rog puppy dog eyes. fundita :*

2 răspunsuri:
| Alice_3718 a răspuns:

Ce-ar fi daca v-ati lasa copilariile la o parte si ati inceta cu "status". Ce vreti sa dovediti prin statusuri? Ca v-a ranit cineva si trebuie sa vada toata lumea asta? Asa va place sa va spalati rufele in public... nu-i pui nimic la status, ii spus direct in fata (nu pe mess): "ma fata, e decizia ta, dar fii atenta ca baietii vin si pleaca, prieteniile dureaza o viata. E alegerea ta, cand iti va rupe inima tipul, ai sa vrei sa vii la mine sa te ajut, si atunci am sa te abandonez si eu pe tine asa cum mi-ai facut tu acum. Asa ca gandeste-te de 2 ori inainte sa faci ceva, ca mai tarziu ai sa regreti ca te-ai grabit sa alegi un prost pentru o prietena".
Si apropo, asta NU e cea mai buna prietena a ta, de vreme ce te lasa asa usorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva simplu şi semnificativ:

"Life goes on without you!"