| Mariusgeorge56568 a întrebat:

Buna ziua, as dori daca cineva ma poate ajuta cu o problema. Am lucrat in Germania si am venit in Romania fara sa imi inchid AOK aul si am venit inapoi in Germania de curand si am primit prin posta o suma foarte mare pe care o datorez. Va rog frumos daca stie cineva cum as putea rezolva sau daca as putea rezolva aceasta problema pentru ca e vorba de o suma foarte mare

1 răspuns:
| pufulescu0o a răspuns:

Mergi la AOK si explici CU DOVEZI ca nu ai fost in Germania in acea perioada de timp. Poate sunt intelegatori si iti anuleaza datoria.
Daca nu merge asa iti angajezi un avocat si mergi la proces, sau te apuci si platesti datoria.