| Silviu2104 a întrebat:

Va salut pe toti!
Adresez aceasta intrebare,cu incercarea de a gasi o alinare daca nu pot reusi sa gasesc o rezolvare la problema pe care o am.
De curand,am fost jefuit in propria casa(locuiesc singur si nu eram acasa),hotii au gasit cheile de la casa pe care eu le pierdusem in ziua respectiva si cand au prins momentul au actionat.

Am anuntat organele de politie,au venit la fata locului,au luat asa zise amprente desi hotii evident ca nu au lasat amprente,dupa care a ramas sa ne auzim cu vesti.
Acest jaf s-a intamplat in urma cu o saptamana si pana astazi nu s-a intamplat nimic,le-am cerut ca macar laptop-ul sa imi fie recuperat, daca suma de bani nu se mai poate recupera, insa dupa cum functioneaza legea la noi, nu cred ca se mai rezolva absolut nimic.

Problema cea mai mare si din care nu stiu cum pot iesii, este ca mi-au furat toti banii pe care eu îi aveam si cu care voiam sa plec in Germania la munca.
Urma ca in 2 saptamani sa plec, si bineinteles ca in aceste 2 saptamani eu aveam nevoie si de bani ca sa pot duce traiul de zi cu zi pana la plecare,am ramas si fara ei evident.

Acum eu nu stiu ce pot face, am discutat cu familia, le-am cerut sa ma imprumute cu o suma de bani ca sa pot sa am bani pana plec si sa am bani si in Germania pana iau salariul, insa nu ma pot ajuta.
Sunt disperat, nu stiu de unde voi face eu rost de 1500 de euro si cum ma voi descurca sa traiesc de acum incolo, e prima data cand mi se intampla asa ceva si stiu ca viata cateodata e foarte dura, dar ma simt pus la pamant si fara scapare.

Ce solutii as putea avea? De imprumutat o asa suma nu as avea de unde, nu sunt salariat in Romania si nu cred ca mi-ar da nimeni 1500 de euro,in Germania urma sa schimb locul de munca si sa merg la un nou loc, nici de la vechiul loc nu pot cere bani imprumut daca si asta ar fi vreo varianta.

Efectiv nu mai am nici un ban, nici sa mai traiesc, nici sa plec la munca.
Ce solutii sunt?
Va rog din suflet orice sfat este bine venit, nu vreau sa ma sinucid sau alte lucruri de genul pentru ca prefer sa mor de foame si de sete decat sa imi iau eu zilele singur.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce solutii sunt? Să te angajezi aici.

| anonimuIl a răspuns:

Îți ajung vreo 300 de euro pe lună pentru mâncare dacă ai casa ta.