| Robbe a întrebat:

as vrea sa stiu in legatura cu Spovedania si Impartasania, ce trebuie sa faci inainte sa te spovedesti la Biserica? Ce trebuie sa faci inainte de impartasanie si cand trebuie?

Răspuns Câştigător
| Myssteriusthanlife a răspuns:

Buna :
- tocmai azi am fost la spovedit :X:X:X:X
nu trebuie sa faci nimic te interesezi sau intrebi pe cineva cand spovedeste preotul te duci astepti sa iti vina randul te bagi sub
hmm am un lapsus frate ce naspa e te bagi sub chesti aia a lui care o tine de gat ca un fel de material mai lung asa si te intreaba el niste lucruri iar tu trebuie sa i razpunzi sincer ce te intreaba el apoi te pune sa ti post pana la impartasanie dar cand te inpartasesti trebuie sa ti post si sa te duci dimineata pe la 7-8 dar sa ai grija nu trebuie sa mananci nimic si nu trebuie sa bei nimic dupa ce te-ai impartasit mai stai o ora si apoi poti sa papi
si. cam atat 0_o
sper ca te-am ajutat
o zi buna pa pa :*:*

1 răspuns:
| Mihai1994_2021 a răspuns:

Pai acum dupa duhovnic adica parinte trebuie sa citesti ceva rugaciuni inainte si dupa ei tot timpu zic asta daca ai observat daca ai mai fost la spovedit si impartasit pana acum :d dar nu ii obligatoriu asta, pentru noi oamenii normali care nu dau la biserica numa de paste si craciun, nu trebuie sa mancam si sa bem nimic dupa 00:00 noaptea pana a doua zi de dim 8 9 cand te duci la spovedit, dupa ce te impartasesti cand ai terminat cu toate mananci prima data o bucatica sau cate vrei de anafura daca nu iti da printele dupa iei tu, cam atat succes