| Alexya_Alessya_1997 a întrebat:

Aud mereu un cățel care latră la fiecare mișcare văzută și auzita de el.Problema este ca proprietara(în vârstă de 80 de ani) sta într-o curte unde este amenajata o parcare de unde reiese faptul ca acel câine latră non-stop.Fiind deranjata de zgomotele făcute am mers sa vorbesc cu doamna, nu se poate vorbi cu ea deoarece nu sta sa asculte și trece imediat la injurii, am chemat si politia iar raspunsul acestora a fost "nu tine de noi iar legea pentru deranjarea linistii publice se refera strict la persoane si obiecte care pot perturba linistea.
Aș dori sa stiu dacă se poate face ceva în privința cățelului dar și a deranjarii linistii publice?
Va mulțumesc

1 răspuns:
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Daca nu te-a ajutat politia, nu prea mai ai ce sa faci, din pacate. E clar ca femeia e prea batrana si absurda si nu va renunta la animalul de companie care-i tine de urat.