| George18011993 a întrebat:

ce parere aveti, oare sa fie adevarat corona virus sau? Masoneria

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

rolling on the floor) nu cred că și acum mai sunt persoane care pot să creadă așa ceva...

| Celcestietot a răspuns (pentru Adry05):

Atâta timp cât nu ai o dovadă clară că Masoneria NU a făcut așa ceva, aceasta posibilitate este luata în calcul...

| Adry05 a răspuns (pentru Celcestietot):

De ce și-ar dori masoneria, considerând că există, un colaps și o criză economică? întreb și eu așa... pentru un prieten. Cu ce-i ajută pe ei asemenea destabilizare în lume? Pe ei i-ar interesa să producem, produce, producem, cu ce i-ar avantaja un virus care ne ține câteva luni pe loc pe toți și ne aduce în halu ăsta? RA ȚI U NE

| supadeceapa a răspuns (pentru Adry05):

Masoneria și-a suspendat activitatea din cauza corona laughing adică până și ei s-au speriat și au închis templele.

N-ai cum să ai pretenții de la un om care reacționează așa când primește un vot de nefolositor rolling on the floor

Celcestietot
Miercuri, 11 Martie 2020, 9:59 pm
Salutare!
Voiam sa iti urez o seara buna si sper ca ai avut o zi foarte frumoasa astazi, sper ca lumina zilei s-a vazut foarte bine. Intunericul a sosit si am decis sa te invit la o petrecere, chiar te-am trecut pe lista! Unde? Pe lista mea de utilizatori ignorati, acolo este petrecere mare happy! Sper sa te distrezi, nu avem bauturi alcolice si nici mancare, asa este aici in void sad.

| Adry05 a răspuns (pentru supadeceapa):

Mooooor laughing)))))))))))) bine că mi-ai zis măcar să știu să nu-mi mai pierd timpul cu alte explicații

| Celcestietot a răspuns (pentru Adry05):

Trebuie sa privesti dincolo de prezent ca sa intelegi.

| Celcestietot a răspuns (pentru Adry05):

Scos din context, crezi ce vrei, nici eu nu imi pierd timpul cu alte explicatii...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu iti trebuie multa scoala sa intelegi ca e pe bune.
In schimb, daca nu ai un minim de scoala... Incepi sa crezi ca e mana lui Iohannis, ca de fapt Putin l-a platit, si in pustietatea asta de pe strazi, va veni sa ne fure... Brazii albi cu coroana perfecta. Cand creierul nu e invatat sa priceapa prea multe, va alege mereu varianta care se incadreaza in acele putine cunostinte ale lui.

| Drimmero a răspuns:

Exista, sa se aleaga praful de covizii astia.

| răspundtot a răspuns:

Da, e manipulare. Dacă nu dădeau știrea, nimeni nu afla, 0 panică mai puţini morți

| răspundtot a răspuns:

De 10 ani presa internațională a pierdut în fața rețelelor sociale și a telefoanelor tot mai smart, lumea nu se mai uita la televizor aproape de 0 la știri. După ce trece această isterie când chiar și liderii lumii pierd, vor câștiga doar jurnaliștii și psiho terapeuții

| supadeceapa a răspuns (pentru răspundtot):

Aberezi în ultimul hal. Oricât de mult au evoluat rețelele sociale, tot televiziunea a rămas și va rămâne mult timp canalul media nr 1 de informare și de promovare. Dacă nu ai de gând să citești niște studii înainte să-ți faci o părere despre un lucru, măcar nu-ți mai da cu părerea, că sunt oameni și mai proști decât tine (surprinzător) care te cred.