| Lorena6879 a întrebat:

Bună ziua, noaptea trecuta am avut doua vise foarte Reale.
Era vis in vis, in primul vis ma aflam pe un pod lung de caramida si era noapte, m-am uitat pe ceas si am văzut ca e data de 23, si la capatul podului erau doua usi uriase din lemn, usiile s-au deschis si era o lumina puternica galbenă combinata cu mov. A iesit un om din acel "portal" si pe langa pod era ocean, si din apa au iesit niste oameni in negru, nu li se vedeau fata si se îndreptau spre mine.acel om din portal a apărut în spatele meu si m-a prins de gat. I am spus,"asta e un vis", si ma aruncat in apă, si in apa era foc, m-a tras curenții in jos si dupa m-am trezit in al doilea vis. Eram in pat si am crezut ca m-am trezit, m-am uitat pe ceas si am vazut ca e data de 24.Era întuneric in casă, si ma duc in bucătărie sa mananc sa ma duc la munca, si il vad pe omul acela din portal, statea la masă. Dupa l-am întrebat ca daca e si asta un vis(se simtea foarte real). A zis ca nu știe, avea o voce senina si calmă, dupa am iesit afară si era totul distrus in flăcări, șia dat jos pelerina alba si avea aripi sub, sia desfacut aripile si erau galben cu alb. Ma luat langa el in zbor si mi-a spus, "daca iti amintești de visul acesta cand te trezești spune-le oamenilor sa opreasca razboiul". Era totul distrus afară.
I am spus ca nu e real si nu o sa fie război. Dupa m-a lasat sa cad. Aici partea si mai înfricoșătoare. M-am trezit in realitate și dulapul meu se închise. Am vazut o mână neagra cum il închide dinăuntru, si am avut o urma de mana pe antebraț. Am crezut ca visez, dar am realizat ca nu visam. Am fugit la dulap și era plin cu haine. Fara loc sa se ascundă cineva. M-am dus la baie sa ma spăl si am observat ca am si pe spate o urma de degete. Ca stau singură si normal ca m-am speriat de moarte. Mie frica ca poate e casa bântuită. Voi ce credeți? O sa fie război mondial? E sau nu casa bântuită? Oricum caut sa ma mut.

Răspuns Câştigător
| MISLO a răspuns:

Lorena, si eu cred in fiinte supranaturale, dar nu cred ca tocmai ți-e ti s-a dat un mesaj de la o ființă supranaturala. Poate ai avut un stres destul de mare si creierul si-a descarcat stresul.
Ai avut un vis, oricat de real a putut fii, e doar un vis. Creierul uman da si imaginație, asa cum da si visuri. Deci e doar o imagine interpretata de creier, nimic altceva. =Stres
Faptul ca ai vazut o mana neagră cum închide ușa de la dulap, nu e nimic altceva decât faptul ca nu te-ai trezit complet din acel vis. Poate ai fost prea obosită. Si la acele urma de maini pe tine, ești sigura ca nu le-ai dobandit de la salteaua pe care dormi?
Eu am dormit odata la un prieten si avea un pat pârnaie, pur si simplu mia lăsat urme pe spate zici ca am fost bătut. Pune si o camera de filmat peste noapte daca ai, dar nu cred ca e vreo fantomă.

16 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lorena visele nu semnifica nimic, toti visam dar asta nu inseamna ca au o semnificatie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu o să fie. 2. Nu, bântuiala este la tine pe neuroni. Dacă te muți, ești sigură că nu iei bântuiala cu tine?

| Lorena6879 explică (pentru sadrian46):

Da

| sadrian46 a răspuns (pentru Lorena6879):

Dar acele urme de maini erau mai mari decat mainiile mele. Nu puteam eu sa dorm sucit si sa imi fac urme pe corp cu mânuțele mele mici. De aia m-am speriat.
Ba, puteai! Ai auzit de persoane religioase tare, care tot concentrându-se la patimile Mântuitorului Isus își creează, provoacă stigmate, sângerări ale mâinilor în locurile unde cred ele că a fost străpuns el de piroane ca să fie pus pe cruce
? Dacă ai imaginație puternică, poți multe. Iar când poți multe, ajungi să te sperii.

| Lorena6879 explică (pentru sadrian46):

Eu nu stiu cum mam ajuns cu urma de mana stanga in spatele umărului stâng. Si peraoanele ce se ranesc singure nu sunt normale

| sadrian46 a răspuns (pentru Lorena6879):

Așa cum am spus, ai făcut asta cu mintea ta. Așa stai, anormală.
Dar, dar. Anormalitatea nu înseamnă boală, nebunie sau ceva negativ.
Cel puțin nu în toate cazurile.

| Lorena6879 explică (pentru sadrian46):

Eu nu ma tem ca-s bolnavă, nici nu am de ce.

| sadrian46 a răspuns (pentru Lorena6879):

În acest caz, nu are rost să te muți, căci cele 5 miliarde de neuroni și cele 5 trilioane de conexiuni dintre urechi, le iei cu tine. Și aventura continuă.

| Lorena6879 explică (pentru sadrian46):

Dar jur ca am vazut si am auzit cum sa închis dulapul, si am vazut acea mâna care întra înăuntru. O sa imi pun o camera de filmat peste noapte sa vad daca se mai întâmplă ceva paranormal

| sadrian46 a răspuns (pentru Lorena6879):

Am văzut și am auzit, sau am proiectat din creierul meu acestea și le-am plasat în exterior.

| user0010 a răspuns:

Sunt două variante:

1) E doar un vis, oamenii aceia nu există, ei se află în subconștientul tău. Urmele acelea doar ți se par, pentru că te-ai speriat tare.

2) E posibil să fii primit un mesaj "divin" din partea unei persoane dintr-o lume paralelă, care te-a avertizat că va veni sfârșitul dacă acțiunile negative ale celorlalți nu vor înceta.

•Eu tind să cred că e prima variantă.

| Lorena6879 explică (pentru user0010):

Eu nu știu dar era prea real.

| Lorena6879 explică (pentru user0010):

Dar acele urme de maini erau mai mari decat mainiile mele. Nu puteam eu sa dorm sucit si sa imi fac urme pe corp cu mânuțele mele mici. De aia m-am speriat

| Lorena6879 explică (pentru user0010):

Eu le cred pe amândouă, deci acele vise erau foarte reale, pana si miros, am putut simții, un miros ciudat a ars, in visul cu zborul.eram si confuză ca ma gândeam ca nu e vis daca e asa real...

| user0010 a răspuns (pentru Lorena6879):

Dă-mi "pm" dacă mai ai astfel de vise.

| Lorena6879 explică (pentru user0010):

Ok