| maryi a întrebat:

Buna ziua!
Sunt o mamica de 23 ani cu un puiut de 9 luni
in urma cu 3 luni am facut analiza de secretie vaginala si am urmat un tratament cu polygynax, macmiror, azitrox dar scurgerile nu au incetat, ideea este ca doctorul cu care am nascut este plecat din tara si revine abia peste o luna si nu vreau sa merg la un alt doctor
relultatul analizelor este :t cred ca clamydia(scrie) pozitiv epiteliiin plrende (sau cam asa ceva) mici, leucocite fregvente, mucus abundent, flora vaginala polimarfa gradul 4
Va rog din suflet sa ma ajutati sa imi ziceti ce tratament sa urmez pana vine doctorul pentru a nu se agrava

1 răspuns:
| luiza a răspuns:

Incearca un tratament mai dur putin si care sa-l includa si pe partenerul tau astfel luati Zanocin amandoi si Negram doar pentru tine. Dar eu tot te-as sfatui sa mergi la doctor chiar altul decat cel cu care ai nascut. Daca ai iesit pozitiva la clamydia nu e de joaca.