| Habarnuamcenumepum a întrebat:

Bună ziua TPU, ma intrebam în ultimul timp, oare e posibil sa mori dacă o mașina te lovește cu 100km/h adică ai șanse sa mori?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La 100km/h nu ai sanse sa supravietuiesti. Te striveste impactul cu masina, te proiecteaza zeci de metri, apoi mai si cazi ca de la etaj.
Si un impact la 20km/h masina>pieton poate omori pietonul, daca acesta cade cu capul de bordura, de exemplu.

| Wr3nch a răspuns:

Ai sanse si la 50. La 100 daca nu mori ramai paralizat pe viata in cazuri bune.