| crzmax72 a întrebat:

Buna ziua TPU!
Se poate posta poze pe Facebook, în timp de carantină la o pensiune, hotel, etc. Sau și asta este interzisa? Adică un selfie de exemplu cu mine in camera de pensiune?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" | crzmax72 a întrebat: Se poate posta poze pe Facebook"

o da, se POT, fără ingrădire!

| danbnz a răspuns:

Nu se poate cu "se poate", se poate cu "se pot"!
Da, se pot posta!

| crzmax72 explică (pentru sierra1):

"în perioada de carantină" voiam sa scriu in loc de timp îmi cer scuze.

| sierra1 a răspuns (pentru crzmax72):

Important e că poți!

(în carantină, gramatica nu se pune...)

| danbnz a răspuns:

@sierra1
"în carantină, gramatica nu se pune..."
Really?

Răspuns utilizator avertizat
| Adry05 a răspuns:

Păi cine să nu te lase? doar nu crezi că ăștia te urmăresc pe Facebook și vin peste tine că te văd că ai ieșit, ar fi bine, că am ceva handicapați care încă ies fără stres

| JicaContra a răspuns:

E corect gramatical daca esti din Ploiesti atat timp cat sunt sub 50 big grin

| Dismally a răspuns:

Se poate dar trebuie sa porti masca...