| andreea14andreea14 a întrebat:

Prietenul meu care e din alt oras, vrea sa vina la mine. Cum nu se poate acasa la mine(din motive personale) sta la un hotel/pensiune doar o noapte. Isi plateste el tot. Intrebarea e. Daca eu ma duc acolo mai tarziu decat cand isi face check in-ul, si raman peste noapte la hotel la el, va trebui sa platesc ceva? Sau nu conteaza daca raman, din moment ce el si-a platit camera?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pretul e pe camera, nu vad de ce ar fi o problema cu cine vrea el sa doarma.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca a platit camera dubla nu e nicio problema. Daca a platit single nu e prea corect.

| mihai69 a răspuns:

Depinde; dacă a plătit pentru o cameră dublă (cu ocupare de două persoane) - nu.
Dar dacă a luat-o doar pentru o persoană, e posibil să nici nu te lase să rămâi peste noapte. Depinde de politica proprie a fiecărei unități de cazare.

| klau074 a răspuns:

Depinde de regulament, cel mai bine ar fi sa intrebe atunci