| BRG a întrebat:

Bună ziua tuturor, în București sînt multe parcuri frumoase, în care din ele vă place să merge-ți? Și vă place cum arată parcurile noastre, sau ar trebui schimbat ceva la ele? Vă mulțumesc tuturor pentru răspunsurile date.

Răspuns Câştigător
| Rukhsandra a răspuns:

Tineretului.imi place sa ma plimb cu iubitu' cand vin de la schoala big grintongue

4 răspunsuri:
| arn64 a răspuns:

Herastrau

| Minnie_8765 a răspuns:

Dupa parerea mea, parcul Cismigiu este unul dintre cele mai frumoase parcuri ale tarii noastre(si am vazut multe!)...personal, nu as schimba absolut nimic in el pentru ca imi place asa cum este:lacul, verdeata, atmosfera toate contribuie la un ambient superb.

Tie care iti place?:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gradina Botanica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alea din Bucuresti numesti parcuri?laughing Tentativa de parcuri. Parc unde daca mergi miroase a carne de caine fript(mici), a boschetari care se imbata la terasa, a pensionari care iti zic: Sh! Ca ma doare capul. De parca e parcul lui... Parinti iresponsabili care isi lasa copii mici sa alerge pe unde vor, nu ai cum sa treci cu bicicleta role ca iti apare in fata: un pensionar, o proasta aiurita, un copil, un caine... Parc inseamna locul unde te simti liber. Iar in Romania fiecare crede ca e parcul lui si face ce vrea. Aaaa! Sa nu uit de aia care isi scot javrele la plimbare in parc si cand te asezi pe iarba calci in noroc. Sa mai zic de aia care isi fac nevoile dupa copaci sau in apa? Deja miroase a Romania. Trebuie schimbata mentalitatea celor care merg in parc( a unora)! Deoarece trebuie sa invatam sa respectam si sa ingrijim ceea ce avem, sa lasam mai departe mostenire. Iar romanii distrug totul. N-aveti in Romania nici macar parcuri!