| Sonia822 a întrebat:

Sunt inchise toate parcurile, din toata tara, sau doar cele din Bucuresti? Avem acces in parcuri?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce mai conteaza daca sunt deschise sau nu atat timp cat mersul in parc nu e o urgenta?

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Băi, voi nu pricepeți că aveți voie să ieșiți strict pentru necesități de bază? Trebuie să vă facă desene?

| Sonia822 explică (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Cred ca n-ai citit bine ordonantele. Ia sa le mai citesti de 3 ori. Ai in declaratia pe propria raspundere punctul 5, in care se specifica clar ca poti face sport, nu e necesar sa stam ca tolomacii cu sunca in sus. Intamplator, parcul e langa casa. Intrebarea mea e clara, raspunsurile pe langa nu-si au rostul. Pierdem timp

| gabriel2004o a răspuns:

Problema e cum ajungi acolo ca te prinde politialaughing))

| DuckDodgers0 a răspuns:

Nu ai voie in parc. Plimbatul in parc nu reprezinta o urgenta

| Sonia822 explică (pentru DuckDodgers0):

Stramosii tai puneau mana pe arma si luptau pana la ultimul, atunci cand existau prizoniewri. E o rusine sa te inchide cineva in casa, ca si cand ai fi clasa a 5a si ai fost obraznic, si nici n-ai invatat nimic. Citeste si tu o carte de metode de manipulare in masa, ca sa intelegi ce ti se intampla de fapt. Stramosii tai ar fi ras si cu curul de tine, viteazule. Sa te uiti la niste filme cu Stefan cel Mare.

| DuckDodgers0 a răspuns (pentru Sonia822):

Atunci mergi in parc si ia-ti amenda, daca nu intelegi ca e necesar sa stam in casa..., iar exemplul cu stramosii nu are nicio relevanta, acum ne luptam cu un inamic nevazut cum zicea cineva...

| Sonia822 explică (pentru DuckDodgers0):

E nevazut doar pentru unii. Tu nu il vezi, altii au urechile ciulite, ochii ageri, creierul nu e in hibernare. Daca le conecteaza, intelege despre ce e vba. Tu poti sta tolanit pe canapea, nu-ti zice nimeni nimic. In 2019 astora li se spunea ``putori``, acum se numesc ``responsabili`` happy In timp ce tu dormi, se scot bogatiile solului, sunt transportate pe trenuri padurile deja taiate, se construiesc baze militare. Hai, somn usor.

| DuckDodgers0 a răspuns (pentru Sonia822):

Eu doar ti-am raspuns la intrebare nu am venit aici sa dezbat teorii conspirationiste

| Sonia822 explică (pentru DuckDodgers0):

Nu sunt teorii conspirationiste, mai intra si tu din cand in cand in sistemul electronic de achizitii publice, mai uita-te pe acolo ca sa afli ce se intampla. Ca tot stai degeaba in casa.