| Polistfever a întrebat:

unde se scaneaza licentele? SE poate pe internet sau la xerox?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să le scanezi ai nevoie ca licența să se întâlnească cu un scanner. Dacă ai acces la Internet, și ești cu ea în mână, fără un scanner lângă tine, nu ai cum să o scanezi.
Copiatorul numit generic și xerox, întâi scanează documentul și apoi îl copiază. Pentru asta trebuie să ajungi la un copiator.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cum sa se scaneze? Te referi ca ai scris-o tu cu mana si vrei sa o scanezi sa o puna in mediul digital? Si dupa eventual pe alte foi? Da... atunci la xerox. Sau poti tu sa iei o aplicatie, cum ar fi CamScanner pe telefon (https://play.google.com/......ps/details si asa poti sa il salvezi in PDF - fara scanare si transformare de continut in continut digital (doar poze).

In rest, nu stiu daca te-ai referit la licenta care se da la final de facultate sa zicem sau ceva de genul asta, in general ele se scriu digital si se salveaza in format.pdf dupa.

Sau te referi sa o scanezi de continut daca mai este ceva asemanator pe internet?

| Wr3nch a răspuns:

Cine scrie licenta de mana in 2020? Ar trebui sa ai un pdf cu licenta. Dar da, mergi la un xerox si te rezolva ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai astazi am scanat ceva si mi-au luat exagerat de mult.
iti recomand sa-ti scanezi singur documentele, cu ajutorul unei aplicatii mobile daca nu ai scanner.