| roxxutzzz a întrebat:

Bunaa! As vrea sa ma apuc sa citesc niste carti. Ati putea sa imi recomandati cateva? As vrea ceva cu adolescenti, niste carti pe care sa le citesc cu placere si in care sa ma regasesc( sunt adolescenta), ceva ce va placut si voua:X

Dau FUNDAA:*

6 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Mie mi-a placut destul de mult 'Elevul Dima dintr-a saptea' de Mihail Drumes.

| Morphine21 a răspuns:

Singur pe lume
Elevul Dina dintr-a saptea
Ciuleandra
Jar
La medeleni
Toate sunt foarte frumoase.In special ultimele trei.

| UninspiredName a răspuns:

Pai, eu momentan citesc Patul lui Procust de Camil Petrescu... e superba cartea, si mai poti incerca Romanul adolescentului miop de Mircea Eliade. si asta am auzit ca e simpatica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paaai... Misterioasa societate benedict este o carte care sunt sigura ca o sa ti placa.
Daca nu, incerca Codul lui Da Vinci sau Simbolul pierdut:X.

Sa revii si sa ne spui ce te ai hotarat sa citesti.:*

| yubireeterna a răspuns:

Singur pe lume e cartea copilariei mele e foarte frumoasa mai e colt-alb tom sawer 1000 de leghe sub mari calatorie spre centru pamantului, fiul lupului...

| Sab is my name,dude! a răspuns:

Poi mie mi-au placut : Invocarea Revelatia si Rafuiala laughing