| Furnicuta000 a întrebat:

Bunicii mei locuiesc pe strada cu mine la 2 case distanta (de fapt e doar o casa intre noi). Oare pot merge la ei sa le duc diverse lucruri si sa ii ajut cu ce mai au nevoie sau risc sa imi iau amenda daca ies din curte?

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te uiți pe stradă și dacă nu vezi polițiști, mergi la ei.

| Furnicuta000 explică (pentru sadrian46):

Sa fug eventual laughing

| sadrian46 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Le spui unde locuiești, unde mergi și ce faci. Nu s-a interzis încă circulația ta pe stradă.

| Freya1 a răspuns:

Poti sa iesi sa iti ajuți bunici fiind bolnavi mai ales daca asta ii face sa nu iasa din casa. Daca te opreste vreodată politia te va pune sa faci o declarație pe propria răspundere si gata.

| Furnicuta000 explică (pentru Freya1):

Pai nu trebuie sa o am la mine daca ies din curte?

| Celcestietot a răspuns:

Nu vei lua amenda pentru 2 pasi happy.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Crezi că stă cineva cu ochii pe ușa voastră?

| Furnicuta000 explică (pentru supadeceapa):

Da, deja de cateva zile umbla masini de politie prin tot orasul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți sa mergi liniștită nu au ce sa îți facă avand în vedere distanta și motivul

| Jackpot2 a răspuns:

Nu se întâmplă nimic. Poti merge cu încredere. Nu iei amenda!