| Alcszusa a întrebat:

De ce oare ma simt asa distanta fata de bunicii mei care sunt in alta localitate? adica locuiesc impreuna cu bunicii de pe tata si ma simt foarte bine dar mai am doi bunicii care locuiesc in alta localitate ma simt distanta fata de ei oare de ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate pentru ca nu ai petrecut suficient timp impreuna.
Mergi des acolo? Vorbesti cu ei?
Ia incearca ca in vacanta aceasta sa mergi mai des pe acolo, sa le povestesti despre problemele tale adolescentine, sa ii ajuti la treburile casei, etc.

Asa e foarte posibil sa va apropiati.

| Alcszusa explică (pentru anonim_4396):

Mersi pentru raspuns. am sa incerc!

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru că nu ai petrecut suficient timp cu ei, nu ați apucat să vă cunoașteți destul de bine și nu te-ai legat de ei sufletește.

Dacă ai sta cu ei ceva mai mult și v-ați împărtăși gândurile, v-ați apropia mai mult, probabil lucrurile s-ar schimba.