| anonim_4396 a întrebat:

Cand am terminat scoala, nu aveam economii, asa ca am imprumutat bani de pe o carte de credit pentru vacanta visurilor mele in Brazilia, gandind ca o sa platesc mai tarziu.Cand m-am intors mi-am dat seama ca am nevoie de haine elegante, asa ca am imprumutat din nou. Apoi am inceput sa lucrez in capitala, unde viata este atat de scumpa! Ca lucrurile sa se inrautateasca si mai mult, aveam nevoie de o masina pentru serviciu, asa ca m-am dus la banca si am obtinut un imprumut.Deja, in acel moment, restituirea banilor de pe cartea de credit si a imprumutului imi lua o mare parte din salariu. Apoi m-am indragostit! Vroiam sa-i cumpar prietenei mele un inel de logodna dar atinsesem limita creditului de pe card. Am completat un formular pentru o a doua carte de credit: n-a fost dificil, mi-au spus,, da" imediat.Ieri mi-am pierdut locul de munca. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Vinde-ti nevasta, ca practic din cauza inelului aluia ai intrat in falimentwinking. aaaa si inca ceva, cautati de munca.

| iulia_5454 a răspuns:

Nu dispera, cauta-ti de lucru, vinde masina si o sa te descurci
daca isi permit poti apela la ajutorul parintilor
as avea si eu o intrebare:cat naiba ai dat pe inelul ala de a trebuit sa faci imprumut?
ca ultima solutie vinde inelul(nu cred ca mai iei pe el cat ai dat dar asta e se mai intampla)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vinde inelul, masina si hainele de firma...
Ce creier de gaina trebuie sa ai sa faci imprumut ca sa iti cumperi hainelaughing)
Imprumuta si tu de la parinti, prieteni...sau eu mai stiu ce...
Ai sa muncesti si ai sa ii restitui... Te agati de orice ban...nu vad o alta solutie.