| Kaonashii a întrebat:

Cand cineva va e drag, care e exact sentimentul? E de iubire sau doar apreciere sau admiratie? De exemplu daca zici ca iti e drag un user de pe TPU ce sentiment ai pentru el?

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Drag pe TPU... Că mi se pare cool, îl respect, îl ajut, poate și apreciez sau admir. Nu iubire clar.

| Nirvanaaa a răspuns:

Admiratie, nu se pune problema de iubire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi drag de nimeni, respect însa acea persoana, dar foarte rar respect pe cineva, asta fiindcă majoritatea sunt la fel cu un caracter infect și ipocriți. De părinții tăi trebuie sa îți fie drag dacă te iubesc, dacă te respecta, de frații tai, pe străini nu trebuie sa te bazezi și nici așteptări mari sa nu ai de la nimeni decat de la tine. Omul azi e bun mâine te vinde, asa sunt oamenii în ziua de azi dezaxați, schimbători ca vremea, când le dai ești bun când nu le mai dai te ia sub balon, te vinde pe nimic, asa ca nu ai de ce sa îți fie drag de cineva străin ca azi e lângă tine mâine nu mai este, totul în funcție de interes, când nu mai reprezinți nici un interes pentru nimeni nu te mai cauta absolut nici o persoana.

| Darius50boss a răspuns:

Admiratie