| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cand mori,cui o sa-i lasi telefonul tau? De ce tii telefonul ala atat de strans la piept,daca vin eu si ti-l iau? O sa mai fie al tau? Da,o sa ai amintiri cu el poate,dar el telefonul o sa mai fie al tau? sau doar amintirile vor fi ale tale? Eu o sa imi fac amintiri cu telefonul tau,atunci el va deveni al meu, si atunci a cui va fi telefonul? Ai dat bani pe el? Asta arata ca e al tau? Vrei sa mi se faca mila ca tu ai muncit pe banii aia si i-ai pierdut acum? Deci telefonul al cui e?

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Ha?

| Doub a răspuns:

Ma sperii

| Zaruba a răspuns:

Ceva devine al tau daca il ti la tine un an(lege de pe vremea romanilor), deci telefonul este al magazinului pana te duci tu si il cumperi/furi (dupa caz) dupa ce il ti un an in casa/posesia ta devine al tau, pana cand vine cineva il fura/cumpara si il tine la el un an, moment in care va deveni al lui!