| doiaruxxx a întrebat:

Am muncit cateva luni in Spania si nu am avut timp sa ma duc sa imi fac cont la banca. As putea sa trec cu banii pe care i-am strans la aeroport? Am actele deci pot arata ca am muncit si de unde am bani.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca sunt sub 10.000 euro nici nu trebuie declarati la aeroport. Daca sunt peste aceasta suma atunci trebuie declarati.

| alessia5158 a răspuns:

La vama trebuie sa declari suma de 10000 euro si tot ce depaseste aceasta suma. Nu va trebui sa declari sumele mai mici de 10.000 euro(de exemplu, 9998 euro)

| catablondu a răspuns:

Buna, din moment ce poti justifica provenienta banilor nu ar trebui sa ai nici cea mai mica problema. O zi frumoasa.