| Mario1994 a întrebat:

Când se termină situația cu coronavirus? Eu mă simt ca-n închisoare. Chiar se va termina tot?

23 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Nimeni nu poate da o data exacta, e imposibil
Momentan doar se fac estimări ca se termina in câteva luni

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu mă simt normal laughing. Să stai la bloc e închisoare în perioada asta.

| Mario1994 explică (pentru supadeceapa):

Eu nu mă simt deloc, chiar muncesc și la magazin.

| supadeceapa a răspuns (pentru Mario1994):

Pentru că te stresezi prea tare.

| Mario1994 explică (pentru supadeceapa):

Mi-e frica noh, să nu ajung în groapă ca am toată viața înainte și nu e păcat de noi generație?

| supadeceapa a răspuns (pentru Mario1994):

Nu ajungi, no. Nu noi suntem în pericol.

| Mario1994 explică (pentru supadeceapa):

Toți suntem în pericol, cum nu? Virusul e contagios și poate nu facem față.

| supadeceapa a răspuns (pentru Mario1994):

Nu faci față dacă ai diabet, probleme cu inima, plămânii etc. Pentru că duce la complicații. Nu pățești nimic dacă ești sănătoasă.

| Mario1994 explică (pentru supadeceapa):

Înțeleg. Eu am alergie..Cine știe ce o fi, mă tot gândesc că poate nu mai apuc ziua aia. Sunt și alții care se gândesc la viața lor, și tu ar trebui să ai griji nu? happy

| supadeceapa a răspuns (pentru Mario1994):

Până nu mă îmbolnăvesc nu-mi bat capul. Îmi iau măsurile de prevenție și atât. Dacă stau să mă gândesc nonstop la asta, mă îmbolnăvesc de stres laughing. Ce alergie ai? Toți avem alergii.

| Mario1994 explică (pentru supadeceapa):

Alergie alimentara și sunt foarte sensibila si mai fricoasa când aud ceva horror

| minrest a răspuns (pentru Mario1994):

Virusul ai zis ca nici nu exista, ca e un joc politic. Un joc politic faceti voi, conspirationistii.

| Marius22222222222 a răspuns:

Da. Orice problema are si rezolvare

| Mario1994 explică (pentru Marius22222222222):

Ce problema? Nu vezi ca e totul coșmar. Politica nu face nimic

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Mario1994):

Lumea nu se mai roaga. Aia e Buba.in Italia deja e mult mai ok. Cel putin in sud unde sunt EU. Cu ceva noroc la vara pot merge la mare linistit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca se termina tot dar sigur creste natalitatea happy Unii nu au nici televizor, ce sa faca toata ziua?

| Mario1994 explică (pentru anonim_4396):

Chiar e trist. E coșmar. Ce rost mai are să te trezești când sunt atâtea probleme?

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu daca as avea destula mincare sa nu trebuiasca sa ies as putea sta si un an, abia am facut ceva azi m-am uitat la un film am spalat vase am facut de mincare si deja e 15.56 am peste 1500 carti de citit, toata bucataria de curatat de la A la Z si n filme de vizionat. Daca intr-o zi vad cel mult 2 filme si sa zicem citesc 50 de pagini mai am cel putin 1000 de zile pentru filmele pe care pot sa le vad astea impartit cu 365 vine 2.73 ani 1500 carti ori cel putin 300 pagini egal 450 000 pagini impartit la 50 de pagini cit pot citi maxim intr-o zi inseama 9000 zile inseamna 24.65 ani sa nu mai vorbesc de dansurile ce imi doresc de ani de zile sa le invat si nu am timp cred ca si daca ma apuc serios imi trebuie cel putin 2-3 ani sa le invat asta pentru ca trebuie vreo 6 luni sa slabesc sa ma pot misca cum cere dansul respectiv https://www.youtube.com/watch?v=8YQM_zfYO7Q
sunt sigura ca imi trebuie vreo 3 ani sa invat acest dans.
Asa si mai am salvate cel putin 6000 de retete pe care inca nu le-am probat si imi doresc sa probez si mai am foarte multe idei salvate de pe net cum pot din lucruri de mina sa-mi fac casa mai frumoasa.Despre multimea pieselor muzicale clasice pe care vreau sa le ascult sa nici nu vorbim, sau despre clasificarea si punerea in ordine cronologica a pieselor de muzica usoara ce am salvat pe dvd uri fiind de ordinea miilor (trebuie sa gasesc care din ce an e, am un caiet in care trec in ordine cronologica pe ani toate piesele muzicale ascultate si am mii care inca nu le-am trecut).
In afara de asta daca simt nevoia de a comunica mereu sunt oameni care vor sa comunice cu mine on line.
Asa ca eu nu as duce lipsa de ocupatie asta e sigur.Numai ca nu sunt avuta si merg la servici ca am nevoie pentru a ma intretine pana ies in pensie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maine cand va ateriza un asteroid

| brokxy a răspuns:

Americanii zic ca ar putea dura 18 luni...

| brokxy a răspuns:

Imaginati-va sa nu dispara nici la vara si toata vara cu soare asa frumos tu sa stai in carantina inchis in casa crying((

| Marius22222222222 a răspuns (pentru brokxy):

Poate se rezolva

| Mario1994 explică (pentru brokxy):

Ar fi o revoluție foarte urâtă sincer, lumea nu mai suportă că mulți rămân fără serviciu, fără bani și alte chestii, va fi o revoluție! Aici e și joc politic, nu numai depinde de coronavirus! Deja e exagerat de tot