April
| April a întrebat:

Cand vad atatea stradanii si atatea frustrari, va intreb:femeile trebuie sa fie neaparat frumoase?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat izbitor de frumoase, mai important este ce se afla dincolo de aspect, de frumusetea exterioara. Iar frumusetea este efemera. Lasind asta la o parte, pentru cel care te iubeste, esti cea mai frumoasa. Chiar daca ceilalti iti spun ca esti o fata obisnuita sau poate chiar uritica, tie ti se pare ciudat sa auzi asta, pentru ca tu vezi cu alti ochi, chiar esti cea mai frumoasa pentru el.

10 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Da, frumoase pe interior.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Frumuseţea ar trebui să ne fie un aliat, nu un stăpân nemilos, din păcate societatea în general, mass-media în special, pune o mare presiune asupra noastră, a tuturor, nu e vorba numai de femei.Ni se prezintă anumite modele şi ni se sugerează mai mult sau mai puţin subtil că putem şi trebuie să ajungem aşa, e trist că frumuseţea nu mai e o trăsătură, poate chiar o calitate, ci o industrie ce ne induce ideea că a nu fi frumos e mai grav decât a fi bolnav, ori neinstruit... şi asta de la o vârstă din ce în ce mai fragedă. Mi se pare o mizerie faptul că adolescenţii, aflaţi la o vârstă vulnerabilă, au devenit în ultimul timp targetul acestor campanii. Şi, ca să-ţi răspund la întrebare, femeile ar trebui să fie îngrijite, puse la punct, frumoase...pentru ele însele, dar în trusa de machiaj ar trebui să existe şi o doză de realism.

| Vizitiul a răspuns:

Nu doar femeile, ci si barbatii ar trebui sa posede frumusetea interioara. Frumusetea exterioara este menita sa coloreze putin decorul, asta din perspectiva mea!

| lia a răspuns:

Femeile trebuie neaparat sa se simta frumoase.
Problema este ca avem tendinta se ne comparam, nu incearcam sa ne acceptam.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Frumoasă nu, nu contest frumuseţea dăruită de Dumnezeu fiecăruia. Dar să fie îngrijite şi curate în interior, părerea mea happy

| elenahd a răspuns:

Femeile prin definitie inseamna frumusete, sensibilitate, bunatate, eleganta, etc, dar sa nu uitam ca toate acestea sunt relative. De regula femeile trebuie sa faca in asa fel ca ele sa se simta bine in pielea lor nu trebuie sa depuna nici cel mai mic efort pentru a arata intr-un anumit fel pentru o anume persoana deoarece atunci nu mai e ea, inseamna ca personalitatea ei nu mai este a ei ci a celui pentru care incearca sa faca acel efort. In viata daca toti (nu conteaza ca e femeie sau barbat )ne-am ghida dupa motto-ul "Fii tu insuti" sunt convinsa ca lumea ar fi mult mai buna.

| Miss Sintetic a răspuns:

Eu cred ca nu. [sunt fata].

Cred ca baietilor le pasa de frumusetea femeilor in functie de relatiile pe care le au cu ele. De exemplu nu le pasa cum arata o simpla amica si nu au pretentia ca ea sa fie frumoasa.Nu au pretentia ca sora, mama, colega sa fie frumoasa. In schimb prietena/iubita/sotia trebui sa indeplineasca anumite criterii de frumusete pe care fiecare si le impune.

| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Stiti ce? eu nu mai cred nimic...ca asa sunteti toti baietii:pe fata ziceti ca o fata trebuie sa fie buna la suflet nu in exterior dar pe la spate radeti toti de una cu defecte... ce? alea cu defecte nu sunt to femei/fete? nu's si ele lasate de la dumnezeu? AUD?
Sunt satula de povesti ca astea...nu mai cred nimic din ce ziceti.pentru ca si eu ma aflu la categoria mai putin frumoasa si de asta am de suferit in fiecare zi.
Nu zic ca fetele/femeile nu fac la fel ca si ele in fata iti zic ca barbatul perfect este ala ce o iubeste si o sustine dar de fapt barbatul perfect este un bosorog cu multi bani care sa moara la 3 luni dupa nunta sa ii lasa toata averea.ma scoateti frate din sarite cu comportamentul asta.,, fata buna la suflet chiar daca ii urata''-vezi sa nu va mai cred oh go on...cand aud asa ceva simt ca mooooooooor...astea sunt aiureli sa luati si voi raspunsuri castigatoare.laughinglaughinglaughinglaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fie privite din toate unghiurile, cu o vedere stralucitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de cat, sa nu ne scufundam in gondola din cauza hamburgerilor infulecati de la o varsta timpurie, sa nu dezechilibram micile ecosistemele de sobolani care tremura la colt atunci cand trece o femeie, in caz de zburam peste Pacific sa nu intram direct in picaj dupa ce imi vede pilotul sotia si a iese grabit pe geam. O voce cat mai gingasa si placuta auzului day dreaming, "du-te ia-mi tigari" si sa cada varul de pe pereti rolling eyes, sa nu se coloreze marea neagra cand intra in apa din cauza machiajului care acopera transeele...pardon ridurile.Si la 50 de se ani sa pozeze si in playboibatting eyelashes cred ca as fii multumit...deci nu e chiar atat de necesar sa fie frumoase.adio, ma duc sa fac rost de bani cu sotia mea de la batranii din parc.