| geoconda a întrebat:

Când vorbeați aproape pe fiecare seară, dar el era cam neserios, știa că eu aveam să fiu cu el doar o amică, pentru că nu se putea mai mult momentan si nu din cauza ca am pe cineva, dar a încetat să îmi scrie. Și am inceput sa ma nelinistesc, ma gandesc de ce nu il mai interesez, cu ce l-am îndepărtat. Degeaba îi găsesc eu scuza că este ocupat de nu mi-a mai scris. NU! Este doar un semn clar că nu este foarte interesat de mine. Dar ar vrea să mă păstreze prin preajmă (mai ales dacă eu accept) pentru că i-aș fi convenabilă. Dar eu nu îmi doresc asta, să fiu doar o variantă.
Dorește doar să îi umplu ocazional timpul până va avea o relație serioasă în viața lui și atunci eu poate că aș prinde sentimente mult mai puternice și îmi va reaminti că suntem doar amici. Ce credeti despre asta, adică eu chiar am prins sentimente pentru el și stiu că nu se poate nimic mai mult. Ma gandesc mereu la el. Ce fel de baiat e? Nu am experiență.

3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Citez : * Si nu din cauza ca am pe cineva*
Deci ai pe cineva?
Dacă știi deja răspunsul la ce dumnezeu mai stai pe gânduri
*Este doar un semn clar că nu este foarte interesat de mine. Dar ar vrea să mă păstreze prin preajmă*
Lasă-l pe el, mai grav ce fel de fata ești tu?

Nu te mai îmbata cu apa rece, și caută unul care sa fie interesat de tine

| geoconda explică (pentru SilentRain):

Nu, Nu ai luat-o cum trebuie. Nu, Nu am pe nimeni, am 15 ani, el are 23. Nu intelege gresit! Doar, eu cred ca am fost consolarea lui si a avut pe umerii cui sa plângă si acum m-a lăsat balta.

| SilentRain a răspuns (pentru geoconda):

El are 23 ani vrea sex, fara sa se complice
Tu ai 15 anii și crezi in povești, drame, SF-uri
Caută unul de varsta ta și vezi de scola