| N0NameForY0u a întrebat:

Caracterizează România într-un singur cuvânt.[categoria -_-].

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Acasă.

Răspuns utilizator avertizat
32 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Grozava.

| thegatekeeper a răspuns:

Nu pot alege un cuvant anume pentru ceea ce am de gand sa zic, asa ca as caracteriza-o ca fiind o tara a contrastelor.

| Musique a răspuns:

De ce copiezi întrebări? laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| Musique a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Luând întrebările mele. -_-

Răspuns utilizator avertizat
| Musique a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Asta e.
Nu.

| N0NameForY0u explică (pentru Musique):

Scuze dar mi s-a parut interesanta intrebarea ta si am vrut sa vad si alte raspunsuri.Nu a fost cu gand rau!

| Musique a răspuns (pentru N0NameForY0u):

Puteai să întrebi, apropo.

| N0NameForY0u explică (pentru Musique):

Daca iti verifici mai atent mesajele o sa vezi ca ti-am trimis un mesaj...

| Musique a răspuns (pentru N0NameForY0u):

Dorești să fac 100 de printuri pentr a-ți demonstra că nu am niciun mesaj de la tine? (nu în ultimile zile cel puțin)

Răspuns utilizator avertizat
| Musique a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Poftă mare.

Răspuns utilizator avertizat
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Cum spune Tatae intr-un vers.
"N-am cuvinte ca sa pot descrie agonia, poate unul singur, Romania."

| Ebsghjs a răspuns:

Mizerabil

| logatcamembru a răspuns:

NEBUNIE nu mai ii ce a fost.

| LeeJiEun a răspuns:

Nu pot raspunde intr-un singur cuvant pentru ca am mai multe cuvinte de zis pentru ea.Deci chiar daca e murdara, cu oameni murdari si altele, este casa noastra si noua ne place exact cum e.happy

| Azµre a răspuns:

România ---> O țară Carpato-Danubiano-Pontică

Carpato -> Datorită trecerii lanțului carpatic.
Danubiano -> Datorită trecerii fluviului Dunărea prin ea. Dunărea este considerată „coloana vertebrală" a sistemului de comunicație din sud-estul Europei
Pontică -> Datorită ieșirii la Marea Neagră. Citez dintr-o lucrare de-a mea :
"...Prin bunele relați pe care le are cu statele central europene fără ieșire la mare, statul Român oferă o poartă românească Austriei, Slovaciei, Ungariei, Serbiei-Muntenegru, Moldovei precum și altor state, prin Gurile Dunării, Canalul Dunăre-Mare Neagră și Marea Neagră..."
"Carpato, deoarece 2/3 din lungimea Carpaţilor se desfăşoară pe teritoriul ţării noastre, 800 km, lungimea Carpaţilor este de circa 1500 km2, Carpaţii încep din bazinul Vienei şi se termină în Valea Timokului, aceştia întinzându-se pe teritoriul a şapte ţări: Austria, Polonia, Slovacia, Ungaria, Ucraina, România şi Iugoslavia;
Danubiano, deoarece 1/3 din lungimea Dunării face graniţa dintre România şi alte state şi curge pe teritoriul României pe o lungime de 1075 km2, lungimea totală a Dunării este de 2860 km2, acesta străbătând zece ţări: Germania, Austria, Slovacia, Croaţia, Ungaria, Iugoslavia, România, Bulgaria, Republica Moldova şi Ucraina. Dunărea udă patru capitale: Viena, Bratislava, Budapesta şi Belgrad;
Pontică, deoarece are ieşire la Marea Neagră, lungimea litoralului României este de 247 km2/234 km2."

Răspunsul este:

Carpato-Danubiano-Pontică

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saraca

| Numero1 a răspuns:

Lipsa de patriotism din cate se vede la voi, nu e de vina tara ci conducerea si poate ca si noi romanii suntem de vina dar mai sunt multi care nu trebuie sa sufere si sa fie pusi laolalta cu ceilalti, de ex. batranii nu merita niciun repros si doar respect pentru ca ne-au lasat noua aceste meleaguri in mostenire... eu as caracteriza intr-un cuvant Romania ''ETERN'' adica aceasta tara va rezista pana la sfarsitul lumii, si cu bune si cu rele suntem romani!

| alecsalecs a răspuns:

EpocaMedievala!

| N0NameForY0u explică (pentru alecsalecs):

De ce sunteti asa? Nimeni nu merita Funda! Aici v-ati nascut. si voi...Cuvantul meu este ACASA.

| mgtow a răspuns (pentru N0NameForY0u):

Lumea se gandeste doar la ce e rau, ei nu cunosc misterul binelui si gandind la chestii pesimiste atrag toate belelele in viata lor dand vina pe Romania dar nu e tara de vina ci mentalitatea fiecaruia, daca ai stii legea atractiei si tie ti-ar fi bine oriunde pe planeta asta.

| Azµre a răspuns (pentru N0NameForY0u):

Data viitoare precizează o caracterizare filosofică într-un cuvant și nu una geografică! rușine

| alecsalecs a răspuns:

Ok Romania = Fantastica! e bine asa?

| Eyke a răspuns:

Tractor cu internet

| Lette a răspuns:

Prima oara, ma gandesc la TRADARE.Dar stii tu...lucrurile negative ies mereu in evidenta. Apoi inchid ochii si ma gandesc ca eu sunt tradatoare...ca mi-am descris tara cu un astfel de cuvant.Romania-iubire,puritate,mama,credinta

| AzZy a răspuns:

Speranta

| zapotech a răspuns:

Cacat.