| Haydee a întrebat:

Care a fost cel mai mare scor in fotbal?

Răspuns Câştigător
| stefanescul a răspuns:

De fapt recordul e din 1885 Arbroath - Bon Accord 36–0 http://en.wikipedia.org/wiki/Arbroath_36%E2%80%930_Bon_Accord. iar in perioada recenta a fotbalului a fost un meci Australia - American Samoa 31-0. Asta e recordul in meci international http://en.wikipedia.org/wiki/Australia_31%E2%80%930_American_Samoa. Nu stiu totusi care a fost cea mai mare diferena in care a fost implicata o echipa romaneasca.

44 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Au fost scoruri si de 12-0

| florar a răspuns:

Australia 31 -Samoa0 :-)

| annda a răspuns:

Spania – Malta: 12-1

Alte răspunsuri
| Gexu a răspuns:

7-0 sau 7-7 cred.Pentru ca daca scorul depaseste de 7 cred ca nu se mai continua meciul.Am vazut un astfel de meci si la 7 s-a oprit cu toate ca era minutul 87 nu mai stiu exact cine juca

| Livianananana a răspuns:

Cel mai mare a fost 18-0 barcelona-tarragona pe18 martie 1901

| HubbleBlue a răspuns:

Steaua dinamo 4435435345434535454554543453521894639167896473186781969010214-0

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost 31-0, Arabia Saudiata si Insulele Feroe. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

36-0

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jiul Petrosani a invins intr-un meci amical sambata aceasta:) http://www.liga2.ro/......al-4977808

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

43-1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barcelona real madrid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mare scor a fost vaslui-gloria bistrita 41-1!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

WHC-Ajax 1-14 anul trecut in cupa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mare scor al echipei Romaniei conform Fifa Coca Cola Ranking este urmatoarea : Victorie 9-0 impotriva Finlandei in 1973 in calificari la cupa mondiala, iar cea mai mare infrangere 9-0 cu Ungaria in 1948, intr-un amical.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Steaua-dinamo 20-1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaslui Vs universitatea craiova in 2005 Scor 41-1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

36-0

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

21-1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brazilia - Chile 39 - 2!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

19-0

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Victoria branesti - u.craiova 1-0

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cela mai mare scor a fost inregistrat de catre Vaslui cand a jucat cu Gloria Buzau scorul fiind 41-1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mare scor din Romania dintre anii 2000-2009 a fost 8-1 steaua timisoara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dinamo - Steaua 88-0

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt cultura voastra generala.

Madagascarul nu înseamnă prea mare lucru în fotbal. Nu a jucat la Mondiale, nu a dat peste cap ierarhiile în Cupa Africii şi nici nu a impresionat la nivel de echipe de club. Din 2002 însă o echipă malgaşă face legea în Cartea Recordurilor. Este gruparea care a câştigat un meci cu cel mai mare scor din istoria fotbalului mondial. AS Adema s-a impus în campionat cu 149-0 în duelul cu SO l’Emyrne și a zdrobit fără dept de apel un record care dura de o sută de ani. Chiar şi mai interesant decât scorul este o altă informaţie: AS Adema, echipa câştigătoare, a atins o singura data balonul, pe toată durata partidei.( la inceperea reprizei a 2)

31 octombrie 2002. AS Adema, deja matematic campioană, întâlnea rivala, SO l’Emyrne chiar pe terenul acesteia. Gazdele tocmai ieşiseră din lupta pentru titlu cu o etapă în urmă, atunci când arbitrul a dictat pe finalul meciului cu DSA un penalty împotriva lui SO l’Emyrne, iar duelul s-a încheiat egal, scor 2-2.

Antrenorul lui SO l’Emyrne, Ratsimandresy Ratsarazaka a decis să pună în scenă un protest de proporţii chiar la derby-ul cu rivala Adema.

În locul unui meci pe viaţă şi pe moarte a fost un festival de autogoluri. SO l’Emyrne a avut lovitura de începere şi din acel moment a marcat fix câte un autogol la 36, 2 secunde. Meciul s-a încheiat 149-0 pentru Adema, ai cărei jucători au asistat din propria jumătate de teren fără să atingă balonul cel putin de 2 ori

Spectatorii au plecat din tribune direct la ghișeele de bilete şi au cerut restituirea banilor. Cartea Recordurilor a omologat rezultatul de 149-0 drept cel mai mare scor cu care s-a terminat vreodată un meci de fotbal. Unii s-au amuzat pe seama întâmplării, pe care au încercat să o reconstituie pe calculator însă scorul s-a dovedit greu de atins până și în realitatea virtuală. Un împătimit al jocurilor pe calculator a reuşit doar 59 de goluri (şi-a ales ca adversar pe FC Porto!)
PEDEPSELE

Federaţia de la Antananarivo nu a rămas pasivă la spectacolul oferit de SO l’Emyrne. Oficialii federali nu s-au amuzat deloc, ba chiar au dictat pedepse drastice, special ca să descurajeze orice tentativă de acest gen.
antrenorul lui SO l’Emyrne, Ratsimandresy Ratsarazaka, a fost suspendat timp de trei sezoane
Mamisoa Razafindrakoto (căpitanul naţionalei din Madagascar), Manitranirina Andrianiaina (căpitanul lui SO l’Emyrne), Nicolas Rakotoarimanana şi portarul Dominique Rakotonandrasana au fost suspendaţi până la finalul sezonului şi în plus au primit interdicţie de a se mai apropia de stadion până la expirarea suspendării
ceilalţi jucători, inclusiv cei ai echipei adverse au primit un avertisment
arbitrul nu a fost pedepsit în niciun fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mare scor de pana acum a fost http://m.protv.md/......heiat.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1000-0 real madrid-barcelona