| LukWhuzTalkin a întrebat:

Care a fost cel mai mare scor inregistrat vreodata intr-un meci de fotbal?
Funda +vot pentru raspunsul corect.

Răspuns Câştigător
| mklu a răspuns:

Sa ne aruncam, insa, privirea si asupra unui record negativ, cel al celor mai multe autogoluri marcate de o echipa in acelasi meci. Este vorba de Stade Olympique de L'Emyrne, o formatie din prima divizie fotbalistica din Madagascar care si-a marcat in propria poarta... tineti-va bine! 149 de goluri. Meciul, desfasurat impotriva campioanei A.S. Adema, s-a disputat in anul 2006, iar numarul incredibil de autogoluri a fost reusit in mod deliberat, fotbalistii de la Stade Olympique de L'Emyrne alegand sa protesteze in acest mod impotriva deciziilor total partinitoare ale arbitrului de centru. De altfel, 149 -0 este si cel mai mare scor inregistrat vreodata la un meci de fotbal.

10 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

11 la 0?

| Gabonne1982 a răspuns:

PSV Eindhoven - Feyenoord Rotterdam 10-0 in 2010.Au fost scoruri si mai mari,dar nu vorbim de campionate din Zambia, Bangladesh sau Samoa.Ti-am dat un scor dintr-un campionat cotat destul de bine, peste Liga I

| Allrc24 a răspuns:

Da cred ca stiu eu in 1912 Germania-rusia 16-0 vb serios. funda?

| ItsMatrix a răspuns:

8-3! Mai mare scor nu a avut loc inca,

| Radu1 a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Australia_31%E2%80%930_American_Samoa AUSTRALIA-SAMOA AMERICANA 31-0. De asemenea in acel meci un atacant australian a dat 13 goluri ( cele mai multe intr-un singur meci de fotbal )!

| Marian1111 a răspuns:

Acum un deceniu, Australia învingea greu, dar meritat, puternica trupă din Samoa Americană la cea mai mare diferenţă de scor înregistrată, vreodată, într-un meci oficial, si anume cu 31-0.

| vl4d a răspuns:

Am batut pe Romania cu italina la fifa 98 cu 37 la 0laughing

| Stephan_8577 a răspuns:

149-0 intr'un meci de anonimi.

http://www.sport.ro/......149-0.html

| celmaitare_4548 a răspuns:

Cel mai mare scor a foost de 32 de goluri!