| Niciunnumedeutilizator a întrebat:

Care a fost, în opinia voastră, cel mai bun președinte american din ultimii 100 de ani?

14 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Biden. A pus piciorul in prag la invazia rusiei in Ucraina, nu asta s-a intamplat si in 2014 cand au mai invadat o data o parte din Ucraina, sa nu mai zic ca e singurul presedinte care nu a avut pic de complezenta pentru putin.

| Niciunnumedeutilizator explică (pentru Drimmero):

În 2014 nu era Trump, istețule, ci Obama, care-l avea ca vicepreședinte pe Biden al tău.

| Drimmero a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Greseala mea, nu stiu de ce am avut senzatia ca a fost Trump in 2014, oricum am vrut sa zic si de Obama ca a fost un prieten prea bun cu rusii cand nu era cazul.

| Sisiwieuc9 a răspuns (pentru Drimmero):

Cred ca glumesti

| Drimmero a răspuns (pentru Sisiwieuc9):

Spune-mi ce alt presedinte american a mai sanctionat rusia, ce alt presedinte american a avertizat in mod direct rusia ca daca nu sta potolita atunci va fi vai de c00rul ei, ce alt presedinte american a dat asigurari de securitate mai bune decat a facut-o Biden.

| Sisiwieuc9 a răspuns (pentru Drimmero):

Stii ce a realizat Biden? Un nou razboi rece. Nu a distrus nici pe departe Rusia.
Si serios acum, tu chiar crezi ca Biden ia deciziile? E foarte ramolit si in fiecare luna cade pe jos.
Biden e cel mai bun presedinte pentru ca a dat multe arme la ucraineni? Stii ca el a cedat Afganistanul si armament valoros talibanilor? Acum aia sunt de partea rusilor.
Actualmente nimeni nu castiga razboiul.

| Niciunnumedeutilizator explică (pentru Sisiwieuc9):

Chiar azi mă gândeam că America a avut doar doi președinți catolici, unul acum 60 de ani și unul în zilele noastre. Doar că în timp ce unul a luptat contra expansiunii comunismului și pentru idealul libertății (altfel nu era asasinat), celălalt habar n-are pe ce lume se află.

| Drimmero a răspuns (pentru Sisiwieuc9):

Da ma, Biden a adus la razboi rece, nu putin ca a invadat o tara suverana si a luat cu japca niste teritorii intr-un mod ilegal prin uciderea multor civili sub pretextul unui referendum 'democrat' cu vot liber in care oamenii votau doar DA sub teroarea pustilor, dar Biden a provocat un razboi rece, nu tari precum rusia care cred ca totul li se cuvine si in secolul 21 invadeaza tari si le ciordeste teritoriile cu forta militara, tu traiesti in realitatea asta sau in alta? vii din univers paralel?

| Sisiwieuc9 a răspuns (pentru Drimmero):

Sunt de acord cu faptul ca Rusia trebuie invinsa definitiv, dar putin probabil avand in vedere ca deja a inceput sa puna laba pe unele tari europene iar UE nu a gasit alta sursa viabila de gaz. Daca Biden voia sa invinga Rusia, trebuia inca de cand a venit sa caute o sursa alternativa de gaz pentru UE, nu sa faca asta in ultimul moment.

| J0B0MAT a răspuns:

Nici președinții Americăi nu au fost cei mai străluciți. E tot ca și cum ai alegea răul cel mai mic dintre mai multe rele.
Am putea zice Biden, nu a făcut cine știe ce bine, dar nu a făcut nici rău că alții.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

John F. Kennedy

| goguPatent a răspuns:

Franklin Roosevelt probabil. E votat și de americani în topul președinților preferați. Probabil pentru că a reușit sa scoată SUA din cea mai mare criza economica a existenței sale.

| Drimmero a răspuns (pentru goguPatent):

In acelasi timp e si singurul responsabil pentru ceea ce face rusia acum, nu a lasat urss sa moara iar acum omenirea se afla in criza din cauza lor.

| Sisiwieuc9 a răspuns:

Roosevelt, clar. El a scos SUA din criza si a ajutat Aliatii sa castige Al Doilea Razboi Mondial, instaurand astfel dominatia americana in Occident.