| SilentRain a întrebat:

Care ar fi cel mai bun județ în care sa te muți, după părea ta?

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Nu ai pentru ce happy

16 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Olanda.

| Sofer a răspuns:

1. Brasov
2. Sibiu
3. București
4. Hunedoara (dacă ar fi si locuri de munca e perfect aici)
As alege București, zona popești leordeni sau intr-o zona mai relaxanta, mai libera a București ului.

| Hammurabi a răspuns:

Florida.

| SilentRain explică (pentru Hammurabi):

Daca mă iei tu, eu nu mă opun laughing

| Dismally a răspuns:

Depinde ce anume cauti: pentru munca un oras mare, pentru relaxare unul mic, pentru distractie un oras mare are mai multe optiuni, pentru liniste unul mic etc.

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Vrea să mă mut cu job și toate cele, mi-ar placea un județ liniștit cu chirie mică

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Un loc linistit cu chirie mica nu prea e bun pentru munca sad Sunt mai putine locuri disponibile si salariile mai mici.

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Mă pot descurca și cu minimul pe economie, mai greu este să mă deci unde și când

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Atunci gandeste-te cum ai vrea sa arate. Sa fie o zona de munte, sa fie campie, un oras istoric sau unul modern? Pe urma cauti pe harta si vezi ce s-ar potrivi happy

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Nu am nici o preferință de genul, sa fie cat mai liniștit și oferta de muncă decentă
Mă tot uit pe Olx la chirie și job-uri de ceva vreme și tot nu am reușit să îmi fac o impresie care jud ar fi cel mai potrivit

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Atunci vezi unde sunt cele mai multe locuri de munca la ce cauiti tu, pe urma vezi daca iti place orasul si sunt chirii decente, daca nu il vezi pe urmatorul si tot asa happy

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Mulțumesc pentru sfaturi, ești unul din ce-i mai folositori useri de pe TPU
*Și DoarBogdanel*

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Nu ai pentru ce happy

| Nirvanaaa a răspuns:

Oricare, dar nu București. laughing

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Bacău acasă.

| Endita4689 a răspuns:

Cred că dacă te muți împreună cu perechea ta, atunci nu contează.
Dacă te muți singur și intenționezi să vizitezi rudele apropiate, ar trebui să iei în considerare distanța între judetul unde stau rudele și județul unde te muți.
Mai contează și accentul tău în raport cu accentul celor din județul unde te duci.
În general caută un oraș mare unde să stai.
Mie îmi plac orașele mari.

| OdistruSăHaHa a răspuns:

Ilfov!